Strona główna 112 Bezpieczny długi weekend. Akcja policji na dolnośląskich drogach

Bezpieczny długi weekend. Akcja policji na dolnośląskich drogach

0

Od 7 do 11 czerwca dolnośląscy policjanci będą prowadzić działania pod hasłem „Bezpieczny weekend – Boże Ciało”. Mundurowi kontrolować będą prędkość, stan trzeźwości kierowców i techniczny pojazdów oraz to, czy właściwie przewozimy pociechy. 

W długi czerwcowy weekend dolnośląscy policjanci przeprowadzą wzmożone działania prewencyjno-kontrolne na drogach naszego województwa. Podczas akcji „Bezpieczny weekend Boże Ciało”, która trwać będzie od 7 do 11 czerwca, nadzorem objęte zostaną drogi wylotowe z miast oraz główne ciągi komunikacyjne i inne miejsca, gdzie może dochodzić do różnego rodzaju zdarzeń. Funkcjonariusze czuwać będą nad bezpieczeństwem, płynnością ruchu i przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów. Służba będzie pełniona w statycznych punktach kontroli oraz dynamicznie na najbardziej uczęszczanych trasach – opisują funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Policjanci wykorzystywać będą radiowozy oznakowane oraz nieoznakowane z wideorejestratorami, pozwalając namierzać piratów drogowych stwarzających zagrożenie dla bezpieczeństwa innych użytkowników dróg. Mundurowi sprawdzać będą także stan techniczny pojazdów i trzeźwości kierujących.

Ponieważ w czasie wyjazdów oraz powrotów na głównych trasach mogą tworzyć się korki, bo każdy chce jak najszybciej dojechać na miejsce, funkcjonariusze apelują o to, aby w podróż wyjechać odpowiednio wcześniej. – Nie ma bowiem nic gorszego niż pośpiech na drodze i próba nadrobienia straconych minut. Pomyślmy o bliskich, których będziemy wieźli. Możemy ich bowiem narazić na niebezpieczeństwo swoją nieodpowiedzialną jazdą – wskazują mundurowi.

Co jeszcze można zrobić, aby wyjazd i powrót nie wiązały się z żadnym nieprzyjemnym wydarzeniem? Sprawdźmy termin badania technicznego pojazdu, uzupełnijmy płyny eksploatacyjne i zobaczmy, czy światła są prawidłowo ustawione. To będzie szczególnie ważne po zmroku, a także, gdy zacznie padać obfity deszcz. Warto wybrać się w podróż wypoczętym, a przed jej rozpoczęciem sprawdzić, czy wszyscy pasażerowie mają zapięte pasy. Nie zapominajmy też zabrać ze sobą zdrowego rozsądku i rozwagi, te przydadzą się niezależnie od tego, czy wypoczywamy nad wodą, w górach czy w innych ciekawych zakątkach naszego kraju – dodają.

/KWP Wrocław, opr. mn/

Poprzedni artykułUczta muzyczna na rzecz Domu Dziecka. Wystąpi Zespół Wokalny „Viento” z I LO w Świdnicy
Następny artykułNajchętniej kupowane tusze do rzęs