Strona główna Sport Moto Przemek Kuliś wicemistrzem Czech!

Przemek Kuliś wicemistrzem Czech! [FOTO]

0

W dniach 3-4 czerwca na torze w Motokary Hodonin odbyły się zawody CRKC 2023 w kartingu (Otwarte Mistrzostwa Czech). W zawodach wziął udział nasz reprezentant – 13-letni Przemek Kuliś z Borowa (gmina Dobromierz).

W heatach kwalifikacyjnych od samego początku szło dość dobrze. Przemek zajął w nich kolejno: P4, P6, P2, P1 i P3. Suma punktów po odliczeniu najsłabszego heatu dała awans do półfinału z 16. miejsca.

W półfinale po znakomitym okrążeniu kwalifikacyjnym nasz zawodnik wystartował z drugiej pozycji. Po kilku okrążeniach udało się odjechać rywalom z tyłu, po czym w połowie wyścigu gokart uległ przegrzaniu, przez co przewaga stopniała i trzeba było bronić drugiej pozycji do mety. Po ciężkiej walce przez pół wyścigu półfinał zakończony został na P2.

Po zsumowaniu punktów okazało się, że zabrakło jednego „oczka” żeby wejść do ścisłego finału. Ostatecznie Przemek zawody zakończył na 12. miejscu w kategorii open i… został wicemistrzem Czech do lat 14, a do tego wygrał wejściówkę na przyszłoroczne BNC (Otwarte Mistrzostwa Belgii).