Strona główna 0_Slider Przeznaczyli 17 mln złotych na remont dróg powiatowych. Efekty widoczne są na...

Przeznaczyli 17 mln złotych na remont dróg powiatowych. Efekty widoczne są na kolejnych odcinkach [FOTO]

0

Odcinki kolejnych dróg powiatowych doczekały się remontu dzięki inwestycjom realizowanym przez Służbę Drogową Powiatu Świdnickiego. W ramach dwóch dużych zamówień zlecono ułożenie nowej nawierzchni na blisko 18 kilometrach dróg.

W poniedziałek oddano do użytku wyremontowany odcinek drogi powiatowej nr 2911D w miejscowości Milikowice. Zakres prac obejmował między innymi: frezowanie i rozebranie istniejącej nawierzchni, wykonanie warstwy ścieralnej z mieszanki mineralno-bitumicznej, wykonanie poboczy, regulacja pionowa studzienek. Długość remontowanego odcinka wyniósł 880 mb. Koszt prac to ponad 406 tys. zł a środki w całości pochodziły z budżetu powiatu świdnickiego – informuje Piotr Dębek, rzecznik Starostwa Powiatowego w Świdnicy.

To już kolejna zakończona w tym roku inwestycja drogowa realizowane przez Służbę Drogową Powiatu Świdnickiego. – Wcześniej oddano do użytku wyremontowane drogi powiatowe w Kraskowie, Goli Świdnickiej, Białej i Śmiałowicach. Aktualnie prace trwają w Borowie, Jaworzynie Śląskiej oraz na odcinkach dróg powiatowych Pszenno-Kątki, Lutomia Górna, Mokrzeszów i Wiry-Wirki-Tąpadła – wylicza Dębek.

/Starostwo Powiatowe w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułSkatepark’23. Ruszają bezpłatne warsztaty nad świdnickim zalewem
Następny artykułPożarnicze zmagania w Kłaczynie [FOTO]