Strona główna Wydarzenia Dobromierz Pożarnicze zmagania w Kłaczynie

Pożarnicze zmagania w Kłaczynie [FOTO]

0

Na terenie gminy Dobromierz co roku odbywają się zawody sportowo-pożarnicze o puchar Wójta Gminy Dobromierz. Celem sportowej rywalizacji Ochotniczych Straży Pożarnych jest doskonalenie umiejętności obsługi sprzętu, popularyzacja zagadnień ochrony przeciwpożarowej, ocena stanu wyszkolenia pożarniczego oraz integracja.

Zawody podzielone zostały na trzy kategorie: seniorzy, w której zgłosiły się wszystkie jednostki z terenu naszej gminy, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza 10-14 lat, którą reprezentowały dwie drużyny z Dobromierza i jedna z Gniewkowa oraz trzecia kategoria Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza 16-18 lat, w której zaprezentował się zespół z Roztoki. Strażacy rywalizowali w dwóch konkurencjach: bieg sztafetowy z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowe z podaniem prądów wody. Konkurencje były oceniane przez sędziów z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

Ostatecznie po zaciętej walce w kategorii seniorzy pierwsze miejsce, puchar i dyplom, wręczane przez wójta Jerzego Ulbina, przypadło OSP w Dobromierzu, drugie OSP w Kłaczynie, a trzecie OSP w Jugowej. W kategorii tej również pucharem i dyplomem za swój udział została odznaczona OSP Roztoka i OSP Gniewków. Wśród Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych najlepszymi okazały się wśród młodszych OSP Dobromierz, a wśród starszych OSP Roztoka. Uczestnicy z grup MDP otrzymali z rąk włodarza gminy puchary wraz z dyplomami i upominkami.

Zawody były doskonałą okazją do odznaczenia zasłużonych strażaków. Złoty medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymał druh Jan Rudyszyn. Brązowymi medalami odznaczeni zostali: Bobiński Sławomir, Kwaśnik Adam, Kowalski Łukasz, Zawadzki Tymoteusz, Szewczyk Daniel, Gibała Józef. Poza tym za 50-letnią wysługę lat dla pożarnictwa medal otrzymali: Suchojad Czesław, Zbigniew Puć, Rogala Lesław.

/UG Dobromierz, opr. mn/

Poprzedni artykułPrzeznaczyli 17 mln złotych na remont dróg powiatowych. Efekty widoczne są na kolejnych odcinkach [FOTO]
Następny artykułWakacyjna korekta rozkładów jazdy od niedzieli. Koleje Dolnośląskie wracają do Skalnego Miasta, będą też kursy nad morze