Strona główna 0_Slider Wakacyjna korekta rozkładów jazdy od niedzieli. Koleje Dolnośląskie wracają do Skalnego Miasta, będą...

Wakacyjna korekta rozkładów jazdy od niedzieli. Koleje Dolnośląskie wracają do Skalnego Miasta, będą też kursy nad morze

0

W niedzielę, 11 czerwca wejdzie w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. Koleje Dolnośląskie informują o zmianach na swoich trasach, w tym o udostępnieniu podróżnym nowego przystanku Świdnica Zawiszów, wznowieniu weekendowych kursów do czeskiego Skalnego Miasta, a także uruchomieniu wakacyjnego połączenia do Świnoujścia.

Rozkłady jazdy kolei w Polsce zmieniają się częściej niż w innych krajach Europy. Kolejna modyfikacja nastąpi w drugą niedzielę czerwca. Wiele pociągów minimalnie zmieni godziny odjazdów. Na niektórych trasach prowadzone będą remonty, które będą wiązały się z koniecznością wprowadzenia zastępczej komunikacji autobusowej. Czasowe zamknięcia czekać będą podróżnych na odcinkach: Strzegom – Jaworzyna Śląska, Lubań Śl. – Węgliniec i Lubań Śl. – Gryfów Śląski, Świdnica Miasto – Bielawa, Mościsko Dzierżoniowskie – Kamieniec Ząbkowicki, Jelcz-Laskowice – Siechnice (zamknięcie nocne, niektóre pociągi), Smardzów Wrocławski – Strzelin, Wałbrzych Główny/Ścinawka Średnia – Kłodzko.

Podróżnych tradycyjnie prosimy o uważne sprawdzanie komunikatów na stacjach oraz śledzenie powiadomień o utrudnieniach na stronie kolejedolnoslaskie.pl przed każdą planowaną podróżą – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich. Aktualny i przyszły rozkład jazdy pociągów można sprawdzić przed podróżą również na stronach portalpasazera.pl, rozklad-pkp.pl, intercity.pl oraz w aplikacjach mobilnych Portal Pasażera i Rozkład-PKP.

Debiutuje Nadmorski, wraca Skalne Miasto

Od czwartku, 8 czerwca wznowione zostaną połączenia z Wrocławia do Adrspachu. Do czeskiego Skalnego Miasta będzie można podróżować w weekendy i święta. Połączenia te rokrocznie cieszą się ogromną popularnością wśród podróżnych. – Dlatego wstrzymaliśmy już przedsprzedaż biletów na 8 czerwca, bo tak wiele osób podjęło decyzję o wyjeździe do Skalnego Miasta w Boże Ciało – informuje rzecznik Kolei Dolnośląskich.

Ze stolicy Dolnego Śląska w biało-żółtych pociągach będzie można także dojechać nad morze. Premierowe połączenie wyruszy z Wrocławia 24 czerwca o godz. 5.40. Przyjazd do Świnoujścia planowany jest na godzinę 11.10. Powrotny pociąg Kolei Dolnośląskich ruszy o 16.40 ze Świnoujścia, a do Wrocławia Głównego dojedzie o 22.07. Ceny biletów to 79 zł z Wrocławia oraz 69 zł z innych miejscowości na trasie przejazdu (Legnica, Lubin, Głogów, Zielona Góra). Bilety będzie można rezerwować w aplikacji Koleo.

Będą to najszybsze pociągi na tej trasie, wprowadzamy także rezerwacje miejsc w cenie biletu. Rozwijamy się i zaczynamy korzystać z otwartych dostępów na trasy wykraczające poza nasze województwo – mówi Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich. – Zapraszamy na pokład naszych pociągów Dolnoślązaków z Wrocławia, Legnicy, Lubina i Głogowa – bo w tych miejscowościach pociąg zatrzyma się w naszym województwie – dodaje.

Pociągi zatrzymają się na Zawiszowie, wkrótce otwarcie trasy do Jedliny-Zdroju

przystanek Świdnica Zawiszów (20 maja 2023)

Od niedzieli, 11 czerwca pasażerowie będą już mogli korzystać z nowego przystanku kolejowego Świdnica Zawiszów, który został wybudowany obok dotychczas istniejącego przejścia przez tory między ulicami Kazimierza Odnowiciela i Podmiejską. Będą tam zatrzymywać się pociągi Kolei Dolnośląskich jadące po liniach D5 i D16.

Dwa tygodnie później, 24 czerwca – po ponad trzydziestu latach przerwy – wznowione zostaną przewozy pasażerskie na linii kolejowej łączącej Świdnicę z Zagórzem Śląskim i Jedliną-Zdrojem. W ramach przeprowadzonej za około 120 mln złotych inwestycji do dyspozycji podróżnych będą przystanki w Burkatowie, Bystrzycy Górnej, Lubachowie, Zagórzu Śląskim, Jugowicach oraz Jedlinie-Zdroju.

Początkowo, co najmniej do 3 września 2023 roku, przewidywane jest kursowanie trzech par pociągów w weekendy oraz dni świąteczne, a docelowo pociągi będą kursować we wszystkie dni tygodnia – informował niedawno Dariusz Kolubka, dyrektor wałbrzyskiego Zakładu Linii Kolejowych spółki PKP PLK.

/Koleje Dolnośląskie, PKP PLK, opr. mn/

Poprzedni artykułPożarnicze zmagania w Kłaczynie [FOTO]
Następny artykuł„Spotkanie z aniołami”. Przemarsz i występy z okazji Żarowskiego Dnia Godności [FOTO]