Strona główna 0_Slider Poradziecki poligon w Witoszowie zamienili w raj dla zwierząt. Apelują o wsparcie...

Poradziecki poligon w Witoszowie zamienili w raj dla zwierząt. Apelują o wsparcie dla podopiecznych

0

Osiołki, barany, konie i kucyki – wszystkie uratowane przed śmiercią, znalazły miejsce, gdzie są wolne i pod bardzo dobrą opieką. Dawny poligon wojskowy w Witoszowie Dolnym zamienił się w sanktuarium dla zwierząt. Fundacja Patataj apeluje teraz o wsparcie.

Sandra i Dawid opiekują się zwierzętami od sześciu lat. Swoje sanktuarium stworzyli na terenie dawnego poligonu wojsk radzieckich, a znajdujące się tam zabudowania zaadoptowali na magazyn z paszą i lekami, niewielkie stajnie dla kucyków, baranów i osłów, natomiast dla koni postawili wiatę. W ubiegłym roku para postanowiła założyć fundację. – Działamy tylko i wyłącznie dzięki pomocy ludzi prywatnych. Nie uzyskujemy żadnej pomocy od państwa. Wiele lat działaliśmy tylko z własnych funduszy, ale wciąż rosnąca ilość zwierząt oraz ich potrzeb zmobilizowała nas do otworzenia w pełni legalnej fundacji – podkreślają.

Nasza fundacja zajmuje się opieką nad zwierzętami pominiętymi przez placówki publiczne, jak schroniska miejskie. Zajmujemy się ratowaniem zwierząt gospodarskich, takich jak konie, osiołki, barany, owce, króliki oraz zwierzęta zagrodowe wszelkiego typu. Myślą przewodnią naszych działań jest stworzenie azylu dla porzuconych, zaniedbywanych lub katowanych zwierząt i zapewnienie im odpowiedniej opieki weterynaryjnej, bytowej oraz behawioralnej. Jesteśmy sanktuarium dla zwierząt, co oznacza, iż nie szukamy domów adopcyjnych, a wszystkie trafiające do nas zwierzęta mają zapewniony byt do końca swojego życia. Najczęściej są to zwierzęta wymagające ciągłego leczenia, bardzo stare i schorowane lub agresywne – opisują.

Opieka nad rozrastającą się gromadą podopiecznych jest coraz bardziej kosztowna, dlatego też w celu wsparcia inicjatywy zorganizowana została zbiórka. – Zbieramy środki na zakup niezbędnych artykułów potrzebnych do funkcjonowania fundacji, takich jak środki higieniczne, podkłady dla zwierząt, przede wszystkim karma dla psów i kotów, żwirek dla kotów. Właścicielka Fundacji ma bardzo dużo obowiązków związanych z ratowaniem bezbronnych zwierząt , dlatego proszę Was wszystkich pomóżmy im godnie żyć – zaapelowano w zbiórce prowadzonej za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl. Możliwe jest również udzielenie pomocy finansowej za pośrednictwem Fundacji RatujemyZwierzaki.pl lub przekazanie wsparcia materialnego – więcej informacji na plakacie.

/Fundacja Patataj, opr. mn/

Poprzedni artykułOd dmuchańców po zabawę w pianie. Dzień dziecka w Pszennie [FOTO]
Następny artykułUczennice z „Banacha” walczyły o tytuł krajowego Mistrza Pierwszej Pomocy [FOTO]