Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Od dmuchańców po zabawę w pianie. Dzień dziecka w Pszennie

Od dmuchańców po zabawę w pianie. Dzień dziecka w Pszennie [FOTO]

0

Dmuchane zjeżdżalnie, zamki i tory przeszkód, biegi w workach, chodzenie na szczudłach, malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki, świetna zabawa w ogromnej ilości piany – te i wiele więcej gier, zabaw i atrakcji czekało na najmłodszych, którzy odwiedzili boisko sportowe w Pszennie z okazji organizowanego tam Dnia Dziecka.

Stowarzyszenie „Aktywne Pszenno” zadbało o to, by na twarzach dzieci gościły szerokie uśmiechy, a ich święto zostało zapamiętane. Nie zabrakło także ciasteczek, ciast, waty cukrowej i innych pyszności, ze sprzedaży których dochód został przekazany na rzecz pomocy 3,5-letniej Agatki Salamon, cierpiącej na niezwykle rzadką wadę serca. Operacje i leczenie jest możliwe tylko w klinice w amerykańskim Bostonie, co wiąże się z ogromnymi kosztami. Podczas pikniku organizatorom udało się zebrać 3610,00 zł.

Wydarzenie odbyło się przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy. Wśród obecnych gości obecna była Teresa Mazurek wójt gminy Świdnica oraz radni Rady Gminy Świdnica Roman Jadach oraz Kazimierz Korta.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułZaginął kotek [ODNALEZIONY]
Następny artykułPoradziecki poligon w Witoszowie zamienili w raj dla zwierząt. Apelują o wsparcie dla podopiecznych