Strona główna 0_Slider Nie tylko dla „zwierzolubów”. Szykuje się piknik oraz bieg charytatywny z okazji...

Nie tylko dla „zwierzolubów”. Szykuje się piknik oraz bieg charytatywny z okazji Dnia Psa

0

Pozyskanie środków dla podopiecznych świdnickiego schroniska dla bezdomnych zwierząt oraz promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu przyświecać będzie imprezie, która odbędzie się już na początku lipca w Parku Centralnym.

Na piknik oraz bieg charytatywny z okazji Dnia Psa zaprasza Świdnicka Grupa Biegowa, Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych oraz Fundacja Mam Pomysł, będąca operatorem świdnickiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Placówka mieszcząca się przy ulicy Pogodnej działa już od sześciu lat. Tylko w ubiegłym roku pod opiekę pracowników przytuliska oraz wolontariuszy trafiło ponad 700 zwierząt.

Piknik odbędzie się 2 lipca, w godzinach od 12.00 do 17.00 w świdnickim Parku Centralnym. Jego głównym punktem będzie bieg rekreacyjny parkowymi alejkami na dystansie 1000 metrów lub – dla chętnych – 2000 metrów. Rozpocznie się on w samo południe obok hali sportowej. Na mecie na zapisanych uczestników czekać będą unikatowe, pamiątkowe medale oraz dyplomy. Zgłoszeń należy dokonywać elektronicznie przez dedykowany formularz umieszczony na stronie internetowej Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy.

W trakcie imprezy odbędzie się zbiórka datków na zwierzęta, kiermasz ciast i innych przysmaków z zyskiem dla zwierzaków, animacje dla dzieci (np. dmuchańce), loteria fantów, sportowa rywalizacja z Centrum Formy 58100, a także dostępne będzie stoisko z gadżetami FMP Charity Shop. – Jeżeli chcesz wesprzeć to wydarzenie – możesz podarować nam ciasta i inne słodkości, które będziemy mogli sprzedać za symboliczne cegiełki z zyskiem dla naszych podopiecznych – zachęcają organizatorzy.

/Fundacja Mam Pomysł, opr. mn/

Poprzedni artykułWspólna zabawa podczas jaworzyńskiego festynu [FOTO]
Następny artykułGmina Marcinowice. Strażacy powalczą o tytuł najlepszej drużyny