Strona główna 0_Slider Anna Wyszkoni porwała tłumy na Dniach Świdnicy

Anna Wyszkoni porwała tłumy na Dniach Świdnicy [FOTO/VIDEO]

0

Dni Świdnicy już po półmetku. Sobotnie koncerty przyniosły sporo muzycznych wrażeń. Scenę zawojował kultowy Pokahontaz, rozkręcając publiczność hip-hopowymi rytmami. Gwiazdą tegorocznego święta miejskiego była Anna Wyszkoni. Popularna wokalistka swoim fantastycznym występem porywała tłumy.

Za nami już drugi dzień święta miejskiego w Świdnicy. W sobotę, 3 czerwca mogliśmy zobaczyć koncerty w wykonaniu artystów o odległych od siebie horyzontach muzycznych. Na początek występ Wielkiej Rapsodii Świdnickiej liveband. Na scenie pojawili się lokalni raperzy jak NWC, Kartki z Rejonu, Fafik, Pe. i PL.

Hip-hopowe rytmy wybrzmiewały także dzięki kultowemu składowi Pokahontaz, który zafundował swoim wielbicielom mocne bity i powroty do korzeni.

Gwiazdą wieczoru była Anna Wyszkoni. Popularna polska wokalistka po latach powróciła do Świdnicy i swoimi fantastycznym występem porywała tłumy. Artystka zabrała publiczność w muzyczną podróż po swoich przebojach. Wspólnie ze swoimi fanami wyśpiewała także te najstarsze piosenki jak, chociażby „Lampa i sofa”, „Pan i Pani”, a nawet „Agnieszka”. Zdradziła też co nieco ze swoich przyszłych planów. Artystka zamierza we wrześniu wydać nowy album w hołdzie dla Marka Jackowskiego, nieżyjącego gitarzysty i lidera zespołu Maanam. Z tej płyty usłyszeć można była wczoraj interpretację utworu „Lipstick”. Jak przyznała po występie, plenerowy koncert w Świdnicy zrobił na niej duże wrażenie.

Dziś ostatni dzień koncertów i wydarzeń święta miejskiego. Co jeszcze czeka nas na Dniach Świdnicy?

  • Niedziela, 4 czerwca będzie Dniem Sportu. Od godziny 12.00 do 15.00 na boiskach i terenach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się piknik sportowo-rekreacyjny. Czekać będą atrakcje dla całych rodzin, między innymi: wielka strefa dmuchańców, miasteczko sportowe LZS Świdnica, animacje dla najmłodszych dzieci, strefa gastronomiczna itp. Dodatkowo w trakcie wydarzenia planowane są między innymi: loteria z atrakcyjnymi nagrodami, podsumowanie współzawodnictwa szkolnego w roku szkolnym 2022/23 itp. Tak, jak w poprzednich edycjach zaproszono też kluby, stowarzyszenia, instytucje do zaprezentowania się podczas imprezy i przygotowania „stoisk” promujących ich aktywności.

/Tekst, film: AN/
/Zdjęcia: Michał Nadolski, Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułStrzegom. Pożar podziemnych zbiorników z gazem. Ewakuowano pobliski budynek mieszkalny [FOTO/VIDEO]
Następny artykułRodzinna zabawa na pikniku w Żarowie. Na gości czekało morze atrakcji [FOTO]