Strona główna 0_Slider Strzegom. Pożar podziemnych zbiorników z gazem. Ewakuowano pobliski budynek mieszkalny

Strzegom. Pożar podziemnych zbiorników z gazem. Ewakuowano pobliski budynek mieszkalny [FOTO/VIDEO]

0

Kilkanaście zastępów straży pożarnej walczy z pożarem, do którego doszło na terenie zakładu Viking Malt w Strzegomiu.

fot. KP PSP Świdnica

Do pożaru gazu wydobywającego się z podziemnych zbiorników zakładu przy al. Wojska Polskiego w Strzegomiu doszło o godzinie 5.58. – Po dojeździe pierwszych zastępów potwierdzono pożar gazu przechowywanego w podziemnych zbiornikach, na miejsce zadysponowano dodatkowe siły i środki. Działania prowadzi 13 zastępów straży pożarnej, w tym specjalistyczna grupa ratownictwa chemicznego z Wałbrzycha. Na miejsce skierowano również grupę operacyjną komendy wojewódzkiej we Wrocławiu – mówi mł. bryg. Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Trwa wypalanie gazu. Nasze działania ograniczają się do chłodzenia obiektów znajdujących się w sąsiedztwie zbiorników. Z tego powodu potrzebujemy dużej ilości wody. Policja prewencyjnie ewakuowała 20 osób z budynku mieszkalnego znajdującego się na tyłach zakładu. Nikt nie został poszkodowany – dodaje Grzelak.

Na al. Wojska Polskiego występują utrudnienia w ruchu. Strażacy poprosili policję o zamknięcie odcinka ulicy na czas prowadzenia akcji gaśniczej.

/mn/

Poprzedni artykułŚwidniczanie sięgają po mistrzostwo ligi i awans!
Następny artykułAnna Wyszkoni porwała tłumy na Dniach Świdnicy [FOTO/VIDEO]