Strona główna Wydarzenia Żarów Rodzinna zabawa na pikniku w Żarowie. Na gości czekało morze atrakcji

Rodzinna zabawa na pikniku w Żarowie. Na gości czekało morze atrakcji [FOTO]

0

W kolorową krainę zamienił się kompleks sportowy przy ulicy 1 Maja w Żarowie, na którym z okazji Dnia Dziecka wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice i przyjaciele Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy wspólnymi siłami zorganizowali imprezę integracyjną.

Już po przekroczeniu bramy szkoły każde dziecko otrzymało kolorowy balonik i słodkiego, zdrowego lizaka. Upominki te ufundowała firma farmaceutyczna PRIMABIOTIC. Na początek zaprezentowano niespodziankę przygotowaną specjalnie dla najmłodszych. Nauczyciele wystawili przedstawienie „Kopciuszek”, w którym pokazali swój kunszt aktorski i porwali za sobą publiczność. Następnie swoje talenty zaprezentowały grupy akrobatyczne „Silesia” pod opieką trenerki Pani Hanny Czoch oraz GCKiS. Zaraz po nich wystąpiły zespoły taneczne i soliści z żarowskiej szkoły. Nie zabrakło sportowych potyczek rodzinnych, kącika piękności, loterii fantowej oraz zabaw z klauniczką FIFI, która uczyła chodzić na szczudłach, prowadziła warsztaty taneczne oraz zaprezentowała prawdziwie bańkowe szaleństwo

Amatorzy bardziej spokojnej rozrywki mogli skorzystać z różnych form malowania. Od tradycyjnego, na kartce papieru, poprzez rysowanie grubą kredą na ściennej tablicy, kończąc na malowaniu na folii oraz malowaniu kamieni. W specjalnie przygotowanych strefach uczestnicy pikniku mogli wykonywać eksperymenty chemiczne, strzelać z łuku pod okiem reprezentantki kraju w łucznictwie – Wioletty Bezusy. Główną atrakcją dla chłopców dużych i małych było stoisko 16. Dolnośląskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Żołnierze zaprezentowali pełne uzbrojenie wraz z karabinami, kamizelką kuloodporną, hełmem i uczyli zasad udzielania pierwszej pomocy.

Uczestnicy pikniku mogli również obejrzeć pojazdy policyjne, wozy strażackie i „cywilne” motocykle. Swoje eksploracyjne stanowisko miała Żarowska Izba Historyczna, która „prowadziła” prace archeologiczne na terenie szkoły. Tradycyjnie dużą popularnością cieszyły się dmuchane zamki przywiezione przez firmę Rozrywkoland. Ale czymże byłaby impreza w terenie, gdyby nie przepyszne jedzenie? Nie zabrakło pieczonych kiełbasek, hod-dogów, grochówki i wachlarza słodkości. Nad bezpieczeństwem gości czuwały żarowskie służby – Ochotnicza Straż Pożarna, a także funkcjonariusze komisariatu policji.

/Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie, opr. mn/

Poprzedni artykułAnna Wyszkoni porwała tłumy na Dniach Świdnicy [FOTO/VIDEO]
Następny artykułRowerowy rajd przejechał przez Świdnicę. Święto sportu na boiskach OSiR [FOTO/VIDEO]