Strona główna 0_Slider Wyboista droga na Sikorskiego. Kiedy zakończą się utrudnienia i naprawiona zostanie jezdnia?

Wyboista droga na Sikorskiego. Kiedy zakończą się utrudnienia i naprawiona zostanie jezdnia?

0

Od miesiąca zmotoryzowanym oraz pieszym dają się we znaki prace prowadzone na ulicy Sikorskiego. Czasowo występują tam utrudnienia w ruchu, w kilku punktach została zerwana nawierzchnia, a miejscami wykonana z kostki jezdnia zaczęła się zapadać. W sprawie terminu zakończenia robót oraz naprawienia powstałych uszkodzeń jezdni głos zabrał świdnicki magistrat.

Prace prowadzone na ul. Sikorskiego (odcinek pomiędzy ul. Komunardów a ul. Zamenhofa) to zadanie realizowane przez Polską Spółkę Gazownictwa, polegające na budowie nowego odcinka sieci gazowej – wyjaśnia Magdalena Dzwonkowska, rzecznik Urzędu Miejskiego w Świdnicy. W związku z prowadzoną inwestycją w kilku miejscach wykonane zostały wykopy, które później zasypano. Tymczasowe zabezpieczenie miejsc, w których prowadzone były roboty, okazało się jednak niewystarczające.

Już niemal miesiąc temu na dziurawą oraz zapadającą się nawierzchnię na ulicy Sikorskiego zaczęli skarżyć się kierowcy. Zgłoszenie dotyczące jednego z zapadlisk, mogącego stwarzać zagrożenie dla kierujących, trafiło m.in. do świdnickich strażników. – Takowe zgłoszenie wpłynęło do Straży Miejskiej w dniu 14 kwietnia 2023 roku o godz. 17.45. Skierowany na miejsce patrol oznaczył pachołkiem drogowym miejsce niebezpieczne. O fakcie uszkodzenia jezdni powiadomiony został zarządca drogi – informuje Andrzej Grądowy, kierownik referatu służby patrolowej Straży Miejskiej w Świdnicy.

Jak tłumaczy rzecznik świdnickiego magistratu, prace związane z budową sieci gazowej są jeszcze w toku, a miejsca ich prowadzenia nie zostały dotychczas naprawione „z uwagi na przyjętą technologię”. – Będą one ponownie rozkopywane punktowo, aby dokonać wpięć do sieci gazowej. Prace te zostaną przeprowadzone po wykonaniu całości sieci i jej ciśnieniowym sprawdzeniu szczelności. Potrwa to około 3 tygodni, a teren po zakończeniu robót ma zostać odtworzony do stanu pierwotnego – wskazuje Dzwonkowska. Miasto z kolei zajmie się likwidacją występujących na jezdni nierówności. – Deformacje nawierzchni z kostki kamiennej są najprawdopodobniej spowodowane bardzo dużym natężeniem ruchu drogowego, jaki się odbywa na ul. Sikorskiego. Naprawa tych miejsc będzie zlecana w trybie remontu cząstkowego – dodaje rzecznik.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułMiłe złego początki, Orzeł tym razem lepszy [FOTO/VIDEO]
Następny artykułZacięta walka i emocje podczas zawodów w Tąpadłach [FOTO]