Strona główna 0_Slider Pożar na Długiej w Świdnicy

Pożar na Długiej w Świdnicy [FOTO]

0

Około 8.30 pojawił się dym w oknie mieszkania na pierwszym piętrze budynku przy ul. Długiej 38 w Świdnicy. Na miejscu trwa akcja gaśnicza.

Jak informuje mł. bryg. Łukasz Grzelak, pożar wybuchł w jednym z mieszkań. – Nie ma osób poszkodowanych – dodaje rzecznik świdnickiej straży. Pożar wybuchł w sypialni, spaleniu uległo jedno pomieszczenie. Lokatorów nie było w domu. Strażacy skontrolują również mieszkanie piętro wyżej.

Na miejscu pracuje 5 zastępów straży pożarnej, policja i pogotowie ratunkowe.

Aktualizacja 9.45: Akcja gaśnicza została zakończona. – Dzięki bardzo szybkiej informacji udało nam się dotrzeć na miejsce, zanim pożar się rozprzestrzenił. W pierwszej kolejności jednak szukaliśmy dziecka, które miało być w mieszkaniu. Ta informacja nie potwierdziła się – mówi asp. Paweł szydłowski z PSP w Świdnicy. – Pożar wybuchł przy łóżku, które uległo spaleniu. Mieszkanie jest bardzo mocno okopcone, ważne jednak, ze ogień nie objął drewnianych stropów i nie przedostał się do innych lokali – dodaje strażak. Prawdopodobną przyczyną mogła być awaria urządzenia elektrycznego.

W budynku zostało wyłączone zasilanie elektryczne oraz odcięto dopływ gazu.

/red./

Poprzedni artykuł„Tolo i Bolo ratują Lisią Górkę”. Nowy cykl powieści przygodowych dla dzieci już w księgarniach!
Następny artykułNowoczesne oczyszczalnie ekologiczne: jak przekształcić ścieki w zasób dla domu i ogrodu?