Strona główna Artykuł sponsorowany „Tolo i Bolo ratują Lisią Górkę”. Nowy cykl powieści przygodowych dla dzieci...

„Tolo i Bolo ratują Lisią Górkę”. Nowy cykl powieści przygodowych dla dzieci już w księgarniach!

0

Na rynku wydawniczym pojawiła pierwsza część nowego cyklu powieści przygodowych Agaty Romaniuk, autorki bestsellerowej Kociej Szajki! „Tolo i Bolo ratują Lisią Górkę” to pełna zwrotów akcji i dowcipu książka dla dzieci, która niedawno miała swoją premierę.

DZIECIAKI MAJĄ GŁOS!

Tolo i Bolo mieszkają z Mamisiem i psem Szprotką w bloku w wielkim mieście. Pewnego dnia dowiadują się, że ich ukochana Lisia Górka, centrum życia towarzyskiego na osiedlu, ma zostać zrównana z ziemią. Ale chłopcy łatwo jej nie oddadzą. Razem z siostrami Owocówkami i ekipą z podwórka organizują wielką akcję ratunkową. Guma balonowa naprzeciw koparkom i strajk na trawie – to musi się udać!

– Kiedy dzieciaki wezmą sprawy w swoje ręce, nic nie powstrzyma ich determinacji. To piękna opowieść o początkach społecznego działania i walki o swoje miejsce w mieście. Jest śmiesznie i zawadiacko, a tłem opowieści jest pytanie o to, kto ma prawo do ingerencji w przyrodę. Agata Romaniuk magicznymi sposobami umie wymyślać opowieści, które zachwycą dużych i małych – Sylwia Chutnik, pisarka, aktywistka

„Tolo i Bolo ratują Lisią Górkę” to dowcipna i pełna zwrotów akcji przygodówka. W autentyczny i beztroski dziecięcy świat bohaterów Agata Romaniuk sugestywnie wplata kwestie natury uniwersalnej – potrzebę zaangażowania społecznego, ale też szacunku dla dzieci i wspierania poczucia ich sprawczości. Kipiące naturalną dziecięcą energią ilustracje stworzyła Anna Oparkowska.

Książka miała premierę 17 maja tego roku. Jest dostępna m.in. na stronie https://kulturalnysklep.pl/

Kolejne części w przygotowaniu.

Agata Romaniuk – pisarka, reporterka, socjolożka z doktoratem z Polskiej Akademii Nauk. Absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu i założycielka Grupy Reporterskiej Głośniej. W 2019 ukazała się jej książka reporterska „Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu” nominowana m.in. do nagrody Kolosy. Opowiadania i reportaże Agaty Romaniuk znalazły się także w zbiorach „Przewiew. 12 opowieści otwartych” i „Nadzieja”. Publikuje teksty w „Dużym Formacie”, „Przekroju”, „Piśmie”, magazynie „Non/Fiction” i „Reportagen”. Prowadzi zajęcia z warsztatu pracy reporterskiej i z ekonomii behawioralnej.

Od początku pandemii opowiada w sieci improwizowane bajki dla dzieci pod pseudonimem Pani Wieczorynka. Jest także autorką detektywistycznej serii dla dzieci “Kocia Szajka. Zagadka zniknięcia śledzi”, “Kocia Szajka i ucho różowego jelenia”, “Kocia Szajka i napad na moście” oraz „Kocia szajka i duchy w teatrze”. „Proste równoległe” to jej pierwsza powieść.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułWyjątkowe życzenia czytelników z okazji Dnia Mamy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]
Następny artykułPożar na Długiej w Świdnicy [FOTO]