Strona główna Wydarzenia Świdnica MPK Świdnica z nowymi autobusami elektrycznymi. Przewoźnik zaprasza na oficjalną prezentację

MPK Świdnica z nowymi autobusami elektrycznymi. Przewoźnik zaprasza na oficjalną prezentację

0

Do Świdnicy dotarło już sześć nowych autobusów elektrycznych zamówionych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Zostaną one zaprezentowane podczas wydarzenia, które w czwartek odbędzie się na Osiedlu Młodych.

fot. MPK Świdnica

Przypomnijmy, w styczniu 2022 roku Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Świdnicy rozstrzygnęło przetarg na zakup i dostawę sześciu autobusów o napędzie elektrycznym. Realizację zamówienia powierzono szwedzkiemu koncernowi Volvo, który zaoferował dostawę „elektryków” za blisko 16,5 mln złotych.

Nowe pojazdy w ubiegłym miesiącu dotarły do Świdnicy i można je już spotkać na ulicach miasta. W czwartek, 1 czerwca odbędzie się ich oficjalne prezentacja, w ramach której MPK Świdnica zaprasza mieszkańców na przejażdżkę oraz zwiedzanie stacji ładowania. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10.00 na pętli autobusowej przy ulicy Emilii Plater.

/mn/

Poprzedni artykułWojewódzka trasa Świdnica-Dzierżoniów-Paczków do częściowego remontu. Prace pochłoną blisko 106 mln złotych
Następny artykułUruchomią stały punkt kontroli autokarów