Strona główna 112 Uruchomią stały punkt kontroli autokarów

Uruchomią stały punkt kontroli autokarów

0

Trwa czas szkolnych wycieczek, a wkrótce dzieci i młodzież wyruszą na wakacyjny wypoczynek. Funkcjonariusze świdnickiej drogówki przypominają, że istnieje możliwość przeprowadzenia kontroli stanu technicznego autokaru, a także zapowiadają, że od 1 czerwca zacznie działać stały punkt kontrolny.

Sprawny technicznie pojazd oraz trzeźwy i wypoczęty kierujący to gwarancja bezpiecznej podróży. Aby zaplanowana trasa przebiegała spokojnie i zakończyła się bezpiecznym powrotem do domu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy dokonują kontroli stanu technicznego autokarów oraz stanu trzeźwości kierujących. Organizator wycieczki lub rodzic wysyłający swoje dziecko w podróż, który zdecyduje się na kontrolę autobusu powinien zgłosić taką potrzebę w Wydziale Ruchu Drogowego – informuje mł. asp. Michał Rzepecki z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Dodatkowo, już od 1 czerwca w Świdnicy na ul. Esperantystów 14 (parking stacji paliw Orlen) od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30-8.30 funkcjonować będzie stały punkt kontroli autokarów. Funkcjonariusze będą tam kontrolować podstawione autobusy bez konieczności wcześniejszych zgłoszeń. – W przypadku dni weekendowych, tj. w sobota i niedzielę, lub godzin innych niż 6.30-8.30 prosimy o zgłoszenie takiej potrzeby w Wydziale Ruchu Drogowego KPP Świdnica faks 87 558 77 lub u oficera dyżurnego świdnickiej komendy faks 87 552 30 – dodaje Rzepecki.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułMPK Świdnica z nowymi autobusami elektrycznymi. Przewoźnik zaprasza na oficjalną prezentację
Następny artykułPrzedszkolaki zachwycały występami. Za nami gala Festiwalu Piosenki [DUŻO ZDJĘĆ]