Strona główna 0_Slider „Motokrew” na świdnickim Rynku z żołnierzami i akrobatami

„Motokrew” na świdnickim Rynku z żołnierzami i akrobatami

0

Zapotrzebowanie na „najcenniejszy lek” nie maleje, dlatego po raz kolejny do udziału w zbiórce krwi zachęcać będą motocykliści zrzeszeni w świdnickim Klubie „Black Devils”. W tym roku akcja nosi nazwę „Motokrew”, ale cel pozostaje ten sam. W sobotę, 27 maja na Rynku stanie krwiobus, a wokół będzie można obejrzeć pokazy motocyklowych akrobacji i zobaczyć wojskowego Rosomaka.

– Podobnie jak „Motoserce”, w którym uczestniczyliśmy w poprzednich edycjach, „Motokrew” jest akcją ogólnopolską, ale skupioną na terenach zachodnich Polski. Idea pozostaje niezmienna – tłumaczy Tomasz Gerus z Klubu motocyklowego „Black Devils”. Krew będzie można oddawać w mobilnym punkcie poboru Regionalnego Centrum Krwi i Krwiodawstwa z Wałbrzycha. Krwiobus będzie czekał na krwiodawców od 9.00 do 14.00. W tym czasie na Rynku będzie czekało moc atrakcji.

Nie tylko na krwiodawców będą czekać pokazy utalentowanych akrobatów z MKS Polonia i równie zdolnych akrobatów motocyklowych (te pokazy o 10.30 i 12.30). Na rynku obok motocykli pojawią się zabytkowe Mercedesy oraz żołnierze z 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej wraz z Rosomakiem. W programie także pokazy pole dance, sztuk walki i wystawa Szkoły Policealnej Służb Społecznych i Medycznych. Dla wszystkich zagra i zaśpiewa zespół Bonfire Squad.

Motocykliści zaprosili na Rynek także Fundację Mam Pomysł, prowadzącą świdnickie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt. Na stoisku będzie można porozmawiać o adopcjach, a także wesprzeć zwierzaki z Pogodnej 3.

/red./

Poprzedni artykułMarzy o wejściu na Giewont. Po tragicznym wypadku Weronika nie poddaje się
Następny artykułJest awaria, nie ma ciepłej wody w części Osiedla Młodych