Strona główna Wydarzenia Świdnica Jest awaria, nie ma ciepłej wody w części Osiedla Młodych

Jest awaria, nie ma ciepłej wody w części Osiedla Młodych

0

Od godzin porannych w części budynków na Osiedlu Młodych w Świdnicy nie ma ciepłej wody. Miejski Zakład Energetyki Cieplnej wyjaśnia i przeprasza.

– Wczoraj nasze urządzenia monitorujące pracę sieci pokazały spadek ciśnienia w sieci ciepłowniczej, co jednoznacznie wskazywało na awarię. Poszukiwania trwały wczoraj na Osiedlu Zarzecze, jednak po zgłoszeniu dziś rano z ŚPWiK o pojawieniu się zabarwionej wody w kanale deszczowym na Osiedlu Młodych poszukiwania rozpoczęto w tamtym rejonie. Polegały one na sukcesywnym zamykaniu kolejnych fragmentów sieci ciepłowniczej i sprawdzaniu ciśnienia w całości układu. Zatrzymanie się spadku ciśnienia będzie wskazywać na awarię na zamkniętym fragmencie sieci. Po wyłowieniu uszkodzonego odcinka trzeba jeszcze zlokalizować przybliżone miejsce uszkodzenia i można przystąpić do odsłaniania ciepłociągu a następnie do naprawy – informuje Witold Tomkiewicz, rzecznik prasowy MZEC-u.

– Około godziny 13.40 zlokalizowane potencjalne miejsce uszkodzenia w rejonie w rejonie ulic Prądzyńskiego, Dąbrowskiego i Piłsudskiego. Jesteśmy zmuszeni wstrzymać w tym rejonie dostawy ciepła na potrzeby ciepłej wody użytkowej do czasu usunięcia awarii. Wyłączenie dotyczy budynków: przy ul. Prądzyńskiego od numeru 43 do 163, Dąbrowskiego 7 do 117 i Piłsudskiego do 1 do 24. W dniu jutrzejszym podamy szczegółowe dane dotyczące przewidywanej długości przerwy w dostawie ciepła do przygotowania ciepłej wody. Zapewniamy, że wszelkie prace i naprawy zostaną wykonane możliwie szybko. O przerwach poinformowani zostali administratorzy. Za utrudnienia bardzo przepraszamy – dodaje rzecznik.

/red./

Poprzedni artykuł„Motokrew” na świdnickim Rynku z żołnierzami i akrobatami
Następny artykułCztery lata czekania na odpowiedź. ŚPWiK przegrywa przed Naczelnym Sądem Administracyjnym