Strona główna 0_Slider Już od czterech lat próbują zebrać pieniądze na nowy bus dla niepełnosprawnych

Już od czterech lat próbują zebrać pieniądze na nowy bus dla niepełnosprawnych

0

Organizują zbiórki, uczestniczą w festynach, pukają do sponsorów, a wymarzony samochód wciąż cenowo odjeżdża. Od 2019 roku świdnickie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną zbiera środki, by kupić busa do dowozu najciężej chorych do ośrodka przy ul. Kozara-Słobódzkiego w Świdnicy.

– OREW „Tęczowy Świat” przy PSONI Koło w Świdnicy jest placówką edukacyjną dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną z różnymi sprzężeniami, takimi jak niepełnosprawność ruchowa, wzrokowa, słuchowa, jak również autyzm. Dowozimy do ośrodka niepełnosprawne dzieci i młodzież przez 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku na zajęcia rehabilitacyjne, edukacyjne, opiekuńcze, które potrzebują transportu z domu do ośrodka i z ośrodka do domu – opisują opiekunowie i dodają, że każdego dnia bus wykonuje wiele kursów, by dowieźć i odwieźć do domów 14 podopiecznych, z których 13 porusza się wyłącznie na wózkach. Obecne samochód jednocześnie może zabrać 2 wózki. Nowy bus ma jednocześnie zabierać osoby z czterema wózkami.

Próby zebrania środków trwają od 2019 roku. Stowarzyszenie otrzymało 120 tysięcy złotych dofinansowania z PFRON-u, ale obecnie koszt zakupu to około 260 tysięcy złotych. Do 21 maja brakowało jeszcze 45 tysięcy złotych. Podczas niedzielnego pikniku w Parku Centralnym, który towarzyszył biegowi papieskiemu, stowarzyszenie warz z przyjaciółmi zorganizowało wiele atrakcji i zachęcało do przekazywania datków. Dzisiaj zbiórka została podliczona. Wynik to 23 371,31 zł. Organizatorzy są wdzięczni za okazaną pomoc, ale wciąż brakuje blisko 22 tysiące złotych.

/red./

Poprzedni artykułKrzewy owocowe – najlepsze gatunki do uprawy w ogrodzie
Następny artykułWraca miejski program dla zabytków. Ponad milion złotych dostanie kościół?