Strona główna 0_Slider Zagrali dla 3-letniej Agatki

Zagrali dla 3-letniej Agatki [FOTO]

0

Do godzin popołudniowych na boisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji potrwa charytatywny turniej piłkarski. Celem wydarzenia jest wsparcie zbiórki na rzecz 3-letniej Agatki Salamon, córeczki kapitana piłkarskiej drużyny seniorów IgnerHome Polonii-Stali Świdnica.

Agatka Salamon urodziła się 6 września 2019 roku z wrodzoną wadą serca, która prowadzi do jego niewydolności. Dziewczynka ma jednak szansę na wyleczenie. Klinika w Bostonie podejmie się dwuetapowej operacji, dzięki której przywrócone zostaną prawidłowe połączenia komorowo–przedsionkowe. Jej koszt wyceniono na ponad 1,7 mln złotych.

W celu zebrania potrzebnej kwoty lokalne społeczności inicjują najróżniejsze akcje charytatywne. Jedną z nich jest wydarzenie zorganizowane w niedzielę przez Akademię Piłkarską „Progres Świdnica” na sztucznym boisku ŚOSiR przy ulicy Śląskiej. Podczas charytatywnego turnieju piłkarskiego przewidziano rozgrywki najmłodszych dzieci z rocznika 2017 oraz 2016. Oprócz rozgrywek przygotowano poczęstunek. Dochód z wydarzenia, które potrwa do godziny 15.00, wspomoże trwającą zbiórkę.

Agatce można pomóc każdego dnia, wpłacając datki za pośrednictwem serwisu siepomaga.pl.

/mn/

Poprzedni artykułOchotnicza Straż Pożarna z Rogoźnicy działa już 70 lat [FOTO]
Następny artykułWilki zauważone w pobliżu zabudowań, popijawa na podwórku, zagubiona seniorka. Interwencje straży miejskiej