Strona główna Wydarzenia Strzegom Ochotnicza Straż Pożarna z Rogoźnicy działa już 70 lat

Ochotnicza Straż Pożarna z Rogoźnicy działa już 70 lat [FOTO]

0

Od 70 lat są zawsze tam, gdzie są potrzebni. Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogoźnicy świętowali w sobotę jubileusz istnienia swojej jednostki.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się od mszy w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Rogoźnicy, po której uczestnicy wydarzenia udali się do rogoźnickiego parku. Podczas uroczystego apelu nie zabrakło podziękowań, gratulacji oraz życzeń dla strażaków, składanych między innymi przez lokalnych samorządowców.

Za nami kawałek historii. To już 70 lat naszej jednostki, która powstała w roku 1953 – mówił Wojciech Bodnar, były naczelnik OSP Rogoźnica, podkreślając przy tym wielopokoleniowy charakter jednostki. Cieszył się również z aktywnie działającej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. – Wspaniale jest posiadać taką młodzieżową drużyną, jaką mamy w OSP Rogoźnica. To są młodzi ludzie, którzy chętnie i ambitnie działają na rzecz naszej jednostki oraz naszego społeczeństwa – zaznaczał.

/Radio Sudety 24, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ul. Franciszkańska
Następny artykułZagrali dla 3-letniej Agatki [FOTO]