Strona główna 0_Slider Wilki zauważone w pobliżu zabudowań, popijawa na podwórku, zagubiona seniorka. Interwencje straży...

Wilki zauważone w pobliżu zabudowań, popijawa na podwórku, zagubiona seniorka. Interwencje straży miejskiej

0

Od 12 do 18 maja 2023 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 131 interwencji. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto interwencje opisane przez Straż Miejską w Świdnicy:

13 maja 2023 roku o godz. 9.10 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od mieszkanki ulicy Ułańskiej dotyczące pojazdu parkującego na środku trawnika. Zgłaszająca poinformowała również, że kierowca mógł bez większego problemu zaparkować pojazd prawidłowo. Interwencja została zakończona ukaraniem kierowcy mandatem karnym.

14 maja 2023 roku o godz. 9.43 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące niszczenia trawnika przy ulicy Zamenhofa przez parkujący pojazd. W tym przypadku kierowca również został ukarany mandatem karnym.

14 maja 2023 roku o godz. 20.21 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące grupy osób spożywających alkohol w podwórzu przy ulicy Grodzkiej. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Trzy osoby zostały ukarane mandatami karnymi.

15 maja 2023 roku o godz. 8.11 patrol straży miejskiej zauważył w rejonie ulicy Księcia Bolka Świdnickiego leżącego na poboczu drogi mężczyznę. Ustalono, że jest to Andrzej R., osoba bezdomna, znana z wcześniejszych interwencji. Mężczyzna znajdował się w stanie upojenia alkoholowego i nie można z nim było nawiązać żadnego kontaktu. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Nietrzeźwy został przewieziony do szpitala „Latawiec”.

15 maja 2023 roku o godz. 11.50 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy dotyczące kobiety w wieku 87 lat z zanikami pamięci, która odłączyła się od męża w rejonie ulicy Konopnickiej. Natychmiast przystąpiono do poszukiwań zaginionej kobiety z wykorzystaniem funkcjonariuszy straży oraz monitoringu. Po kilkunastu minutach do dyżurnego straży zadzwoniła kobieta czekająca na lekarza w przychodni zdrowia przy ulicy Konopnickiej i poinformowała, że w przychodni od pewnego czasu siedzi starsza pani, która wyraźnie jest zdezorientowana i nie wie dlaczego się tam znajduje. Rysopis tej osoby był zgodny z opisem zaginionej. Kobieta została przekazana pod opiekę członkowi rodziny.

15 maja 2023 roku o godz. 23.19 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od mieszkańca ulicy Chłopskiej. Mężczyzna twierdził, że przy jego posesji biegają dwa wilki. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze nie zlokalizowali zwierząt. Nie można jednak wykluczyć, że faktycznie w tych okolicach pojawiły się wilki. Sprawę jednoznacznie wyjaśniłyby zdjęcia tych zwierząt. Niestety tym razem nie udało się ich sfotografować.

18 maja 2023 roku o godz. 9.01 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące starszego pana siedzącego na schodach przy ulicy Polna Droga. Mężczyzna miał być wyziębiony i nie mógł samodzielnie chodzić. Już po chwili na miejscu pojawili się strażnicy, którzy potwierdzili zgłoszenie. Chory pomoc uzyskał niemal natychmiast, gdyż Polną Drogą przejeżdżała karetka pogotowia, którą strażnicy zatrzymali. Okazało się, że osoba ta ma poważną niewydolność oddechową i musiała trafić do szpitala.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułZagrali dla 3-letniej Agatki [FOTO]
Następny artykułPrzez Świdnicę po raz czwarty przeszedł Marsz Pamięci Rotmistrza Pileckiego [FOTO/VIDEO]