Strona główna 0_Slider Bezpłatne badania i akcja „Badamy nie tylko mamy” w Świdnicy. Amazonki będą...

Bezpłatne badania i akcja „Badamy nie tylko mamy” w Świdnicy. Amazonki będą zachęcały do profilaktyki raka piersi

0

Z okazji Dnia Mamy świdnickie amazonki będą zachęcały do profilaktyki raka piersi. Regularne samobadanie i cykliczna wizyta u lekarza może uratować życie. Rak to nie wyrok i wczesne jego wykrycie daje szansę na całkowite wyleczenie. Po raz kolejny świdniczanki będą o tym mówiły już w piątek, 26 maja podczas ogólnopolskiej akcji profilaktycznej „Badamy nie tylko mamy”. Towarzyszyć jej będą bezpłatne badania, chociażby pomiaru ciśnienia, poziomu cholesterolu czy cukru. Dodatkowo przygotowano również animacje dla dzieci. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12.00 w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw na Rynku w Świdnicy.

Świdnickie Amazonki na co dzień są zaangażowane zarówno w popularyzację profilaktyki raka piersi, jak i w pomoc oraz wsparcie kobiet, które musiały zmierzyć się z nowotworem. – Trzeba się badać i należy się też nauczyć samobadania piersi. Szybkie wykrycie bowiem oznacza życie. Nie prawda, że rak to wyrok. Jeśli szybko go wykryjemy, to mamy szansę na długie i fajne życie – wielokrotnie na wydarzeniach profilaktycznych podkreślała Kazimiera Zając, prezeska Świdnickiego Stowarzyszenia Amazonki.

Świdniczanki znów będą przekonywały wszystkie panie do zadbania o siebie – tym razem włączając się do ogólnopolskiej akcji „Badamy nie tylko mamy”. – W całej Polsce 26 maja o godz. 12.00 rozpoczynamy informowanie kobiet na temat ważności wczesnego wykrycia raka piersi, dzięki czemu możemy uratować życie. Chcemy, żeby kobiety wzięły na siebie część odpowiedzialności za swoje zdrowie – mówi Kazimiera Zając. W Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw na Rynku w Świdnicy amazonki będą zachęcały do profilaktyki, rozdawały ulotki oraz uczyły na fantomach samobadania piersi.

Dodatkowo podczas wydarzenia będzie można skorzystać z bezpłatnych badań – w tym m.in. pomiaru ciśnienia, poziomu cholesterolu czy krwi. Udostępnione zostaną też alkogogle i nakrogogle – demonstrujące skutki używania środków odurzających. Ponadto przygotowano również atrakcje dla dzieci jak, chociażby kolorowanki czy odblaski.

Akcja „Badamy nie tylko mamy” zostanie przeprowadzona przez kluby Amazonek w 97 polskim miastach. Organizatorem inicjatywy jest Federacja Stowarzyszeń Amazonki i ma na celu edukować o roli profilaktyki raka piersi. Ogólnopolskiemu wydarzeniu patronuje Pierwsza Dama – Agata Kornhauser-Duda, która została Ambasadorką Kobiet z Rakiem Piersi w Polsce.

/Tekst: AN/
/Materiały – facebook Federacja Stowarzyszeń AMAZONKI/

Poprzedni artykułNajpierw białe i cuchnące, dziś zielone. Ścieki znów wpływają do potoku [FOTO]
Następny artykułMarzy o wejściu na Giewont. Po tragicznym wypadku Weronika nie poddaje się