Strona główna 0_Slider Bosch wybuduje fabrykę w Dobromierzu. Powstanie 500 miejsc pracy

Bosch wybuduje fabrykę w Dobromierzu. Powstanie 500 miejsc pracy

0

Niemiecki koncern Bosch zainwestuje 1,2 mld złotych w budowę fabryki pomp ciepła w Dobromierzu. Do 2027 roku w nowym zakładzie zatrudnienie ma znaleźć do 500 osób.

Dobromierska fabryka zostanie wybudowana na działce o powierzchni 48 hektarów, na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Prace przy budowie fabryki mają rozpocząć się w 2024 roku, a produkcja w nowym zakładzie miałaby ruszyć na przełomie lat 2025/2026. Koncern poinformował, że dzięki inwestycji do 2027 roku powstanie 500 miejsc pracy. Fabryka w Dobromierzu będzie produkować zewnętrzne i wewnętrzne jednostki pomp ciepła, głównie na rynek europejski.

Pompy ciepła to technologia kluczowa dla osiągnięcia europejskich celów klimatycznych. Ze względu na znacznie zwiększony popyt, od 2018 roku Bosch intensywnie inwestuje w rozbudowę europejskiej sieci rozwoju i produkcji pomp ciepła – zaznaczono w komunikacie firmy.

Z sercem realizowaliśmy wszystkie etapy procesu wyłonienia lokalizacji przez firmę Bosch. Dla gminy Dobromierz ta inwestycja oznaczać będzie prestiż, miejsca pracy – 500 miejsc pracy w perspektywie 3-4 lat, a także wpływy do budżetu gminy z tytułu podatków – podkreśla wójt Jerzy Ulbin.

Grupa Bosch obecna jest w Polsce od 1992 roku i posiada zakłady w Warszawie, Łodzi, Rzeszowie, Goleniowie oraz we Wrocławiu. Fabryka w Dobromierzu będzie dziewiątym zakładem Boscha w Polsce i pierwszym, który będzie produkował pompy ciepła. W zakładach Boscha produkowany jest sprzęt AGD, komponenty do układów hamulcowych i osprzęt do elektronarzędzi. Koncern w Polsce zatrudnia ponad 8,5 tys. pracowników.

/Grupa Bosch, PAP, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwidniccy lekarze usunęli pacjentce guza ważącego 20 kilogramów
Następny artykułDotkliwa klęska w Legnicy