Strona główna Sport Piłka ręczna Dotkliwa klęska w Legnicy

Dotkliwa klęska w Legnicy

0

W meczu kończącym 22. kolejkę I ligi piłkarzy ręcznych, ŚKPR Świdnica przegrał na parkiecie wicelidera tabeli, Siódemki Miedzi Legnica 21:37 (9:22). Walczący o powrót do Ligi Centralnej legniczanie wzięli udany rewanż za przegraną z Szarymi Wilkami w Świdnicy.

Rozegrany w środę, 19 kwietnia mecz od pierwszych minut przebiegał pod dyktando Siódemki. Lepsze warunki fizyczne, dobra gra w defensywie i skuteczna gra w ataku szybko przełożyły się na wyraźną przewagę bramkową. Do przerwy Siódemka prowadziła 22:9. Po zmianie stron obaj trenerzy zaczęli mocno rotować składami, dając szansę gry młodszym lub zwykle mniej grającym zawodnikom. W szeregach świdnickiej drużyny warto odnotować zwłaszcza odważną grę zwieńczoną trzema trafieniami 16-letniego Maksymiliana Bieryta. Gra się wyrównała, ale w dalszym ciągu rywale kontrolowali wynik. Ostatecznie Siódemka zwyciężyła 37:21.

Uczciwie trzeba przyznać, że w środowy wieczór nie było szansy na zdobycie punktów. Tych trzeba za to poszukać w sobotę, 22 kwietnia. Do Świdnicy przyjedzie Tęcza Kościan, a walczący o miejsce w górnej połówce tabeli ŚKPR powinien wyjść na to spotkanie ze zdecydowanie większym animuszem i wiarą we własne umiejętności. Początek spotkania w hali sportowo-widowiskowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno o godzinie 18.00.

Siódemka Miedź Legnica – ŚKPR Świdnica 37:21 (22:9)

Przebieg meczu: 5 min 3:2, 10 min 7:3, 15 min 11:5, 20 min 15:8, 25 min 19:8, 30 min 22:9, 35 min 25:11, 40 min 26:12, 45 min 27:14, 50 min 32:16, 55 min 34:18, 60 min 37:21

ŚKPR: Mirga, Shupyk, Jabłoński, Wiszniowski – Galik 5, Pęczar 4, Bieryt 3, Etel 3, Redko 2, Zelek 2, Dobrzański 2, Ingram, Bal, Griman, Wołodkiewicz

Karne: Siódemka 5/3, ŚKPR 4/1

Kary: Siódemka Miedź 4 min, ŚKPR 10 min

22. kolejka (15-16.04)
EUCO UKS Dziewiątka Legnica – AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego Zielona Góra 27:25 (14:14)
Bór Joynext Oborniki Śląskie – Olimp Grodków 29:26 (14:15)
Grunwald Poznań – ZEW Świebodzin mecz został przerwany przy stanie 27:30 w 59:52 z powodu niewłaściwego zachowania kibiców. Decyzję w sprawie wyniku podejmie ZPRP.
GOKiS Kąty Wrocławskie – SPR Gorzyce Wielkie 35:16 (17:9)
Wolsztyniak Wolsztyn – Trójka Nowa Sól 22:23 (9:12)
Tęcza Folplast Kościan – Real Astromal Leszno 24:24 (14:11) k. 1:2
Siódemka Miedź Huras Legnica – ŚKPR Świdnica 37:21 (22:9)

Poprzedni artykułBosch wybuduje fabrykę w Dobromierzu. Powstanie 500 miejsc pracy
Następny artykułProkuratura chce surowszego wyroku dla sołtys Wirek, która ciągnęła psa za samochodem. „Kara rażąco niska”