Strona główna 0_Slider Znowu płonął pustostan na Osiedlu Młodych. „Mieszkańcy sąsiednich bloków obawiają się o własne...

Znowu płonął pustostan na Osiedlu Młodych. „Mieszkańcy sąsiednich bloków obawiają się o własne bezpieczeństwo”

0

Trzy razy świdniccy strażacy musieli dotychczas interweniować w związku z pożarami, do których dochodziło w opuszczonym pawilonie przy skrzyżowaniu ulic Zamenhofa i Sikorskiego. Jedna ze świdnickich radnych apelowała niedawno do władz miasta o zabezpieczenie obiektu przed dostępem osób postronnych.

Do ostatniej interwencji w pawilonie położonym u zbiegu ulic Zamenhofa i Sikorskiego doszło w miniony wtorek. – O godzinie 17.45 otrzymaliśmy zgłoszenie, które dotyczyło pożaru śmieci w pustostanie. Po ugaszeniu pożaru obiekt został sprawdzony sprzętem pomiarowym oraz kamerą termowizyjną, nikt nie został poszkodowany. Na miejscu działały trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Świdnicy – informuje mł. bryg. Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

Jak dodaje, od 2018 roku pod tym adresem odnotowano trzy zdarzenia. Do jednego z poważniejszych zajść doszło 20 lipca 2021 roku. Wewnątrz objętego pożarem nieużytkowanego budynku znajdował się mężczyzna, który doznał podtrucia. Pierwszej pomocy udzielali mu strażacy.

Jeszcze pod koniec stycznia z prośbą o podjęcie działań w sprawie zabezpieczenia opuszczonego budynku zwróciła się do świdnickiego magistratu radna Violetta Wiercińska. – Pawilon ten od lat jest pustostanem. Początkowo dostęp do niego był zabezpieczony, jednak od dłuższego czasu budynek ten jest otwarty i ma powybijane okna. Często koczują tam bezdomni i dochodzi tam do zaprószeń ognia. Mieszkańcy bloków znajdujących się w sąsiedztwie obawiają się o własne bezpieczeństwo i bezpieczeństwo swoich domów. Ponadto mieszkańcy skarżą się na duże zanieczyszczenie terenu zielonego w okolicy tego pawilonu i brak choćby sezonowego uprzątania skweru i chodnika przy ul. Zamenhofa – wskazywała radna.

Do jej interpelacji odniosła się prezydent Świdnicy. – Przedmiotowy teren jest oddany we współużytkowanie wieczyste osób fizycznych. Zwrócę się z apelem do ww. osób o prawidłowe zagospodarowanie i zabezpieczenie obiektów na [wskazanej] działce – przekazała Beata Moskal-Słaniewska. – Ponadto informuję, że teren położony obok ww. nieruchomości zostanie uprzątnięty z zalegających odpadów w ramach prac społecznie użytecznych w marcu 2023 roku – dodała prezydent.

Zdjęcia pożaru z 20 lipca 2021 roku:

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułGospodynie z kompletem wygranych [FOTO]
Następny artykułSzkoły promowały się na Giełdzie Edukacyjnej w Lutomi [FOTO]