Strona główna Sport Siatkówka Gospodynie z kompletem wygranych

Gospodynie z kompletem wygranych [FOTO]

0

Młode siatkarki z SP 105 w Świdnicy zawody dwójek dziewcząt w mini siatkówce rozpoczęły z pozycji faworytek i nie zawiodły. W zorganizowanym 14 marca na terenie własnej hali turnieju w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2022-2023” najpierw w grupie eliminacyjnej łatwo pokonały drużyny SP 8 i SP 4, by w ścisłych finałach również bez problemu ograć kolejno SP 1 i SP 6.

Pozostałym zespołom przyszło walczyć o kolejne miejsca na podium. Do zawodów zgłosiło się pięć reprezentacji świdnickich szkół podstawowych. Drużyny rywalizowały systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów z utrzymaniem zasady gry pierwszą dwójką zawodniczek w pierwszym secie oraz drugą dwójką w secie drugim. Taka forma rozgrywek w mini siatkówce ma na celu aktywizować większą ilość uczniów biorących udział w rywalizacji. Turniej rozgrywany był najpierw w dwóch grupach eliminacyjnych, z których do finałów trafiały po dwie najlepsze drużyny. W meczach walczono do dwóch wygranych setów. Tradycyjnie na zakończenie imprezy organizator – Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnione zostały też najlepsze zawodniczki: Kaja Kiliszewska (SP 1), Maria Jakacka (SP 4), Natalia Karaś (SP 6), Gabriela Jaśków (SP 8 ) i Natalia Trusiuk (SP 105) – opowiada Waldemar Kurek ze Świdnickiego Ośrodka Sport u i Rekreacji.

Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa):
1. SP 105 – 10 pkt
2. SP 6 – 8 pkt
3. SP 1 – 7 pkt
4. SP 4 – 6 pkt
5. SP 8 – 5 pkt

/OSiR/

Poprzedni artykułAktywna turystyka? Te rzeczy warto zabrać ze sobą
Następny artykułZnowu płonął pustostan na Osiedlu Młodych. „Mieszkańcy sąsiednich bloków obawiają się o własne bezpieczeństwo”