Strona główna Artykuł sponsorowany Aktywna turystyka? Te rzeczy warto zabrać ze sobą

Aktywna turystyka? Te rzeczy warto zabrać ze sobą

0

Aktywna turystyka to sposób na spędzanie wolnego czasu, który cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie. Jest to rodzaj turystyki, który angażuje turystów w różnego rodzaju aktywności fizyczne i sportowe, takie jak wspinaczka górska, jazda na rowerze, trekking, bieganie, nurkowanie czy surfing. Relaks na świeżym powietrzu to nie tylko leżenie na leżaku. Są osoby, które preferują nieco bardziej aktywne formy wypoczynku. Uciekając od zgiełku i codzienności, z chęcią wybierają długie piesze wędrówki np. po górskich szlakach. Aktywna turystyka to idealny sposób na wypoczynek i odprężenie. W przeciwieństwie do tradycyjnej turystyki, która polega na zwiedzaniu zabytków i odpoczynku na plaży, aktywna turystyka pozwala na zdobywanie nowych umiejętności, rozwijanie swoich zainteresowań i poznawanie nowych miejsc. Jak się przygotować do aktywnej turystyki i co wziąć ze sobą?

Dokładnie zaplanuj wyjazd

Zanim zaczniesz się pakować, pierw przemyśl, gdzie chcesz się wybrać i jak spędzać czas. Nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę, dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych sytuacji takich jak braki w bagażu. Planując wszystko wcześniej, zdążysz dokupić brakujące elementy wyposażenia, zakupić bilety na niektóre atrakcje czy uprać i wysuszyć swoje ubrania, które akurat chcesz zabrać na wyjazd, a wymagają odświeżenia. Jeśli postawisz na góry, musisz zadbać nie tylko o spakowanie ubrań, które pozwolą ci stworzyć stylizacje na tzw. cebulkę, czyli warstwowe, co jest bardzo ważne przy zmiennej pogodzie, zwłaszcza w górach, ale także odpowiednie obuwie czy plecak. Różne modne plecaki turystyczne, znajdziesz na stronie Sportano.pl. Dzięki ogromnemu asortymentowi, bez problemu wybierzesz model, który ci się spodoba. Plecak jest zdecydowanie niezbędnym elementem, jaki powinieneś zabrać ze sobą na wyjazd. Schowasz do niego wszystkie niezbędne rzeczy takie jak ubrania, mapę czy butelkę wody, którą będziesz mógł mieć zawsze pod ręką.

Zadbaj o kondycję

Jeśli planujesz wyjazd i wiesz, że będzie wymagał od ciebie dobrej kondycji, musisz się z tym liczyć, że nie zrobi się ona sama. Nie uda ci się jej też uzyskać z dnia na dzień. Rozplanuj sobie regularną aktywność fizyczną, która przygotuje twoje ciało do wzmożonego wysiłku, jakim niewątpliwie są piesze wędrówki, zwłaszcza po górach. Czasem potrzeba wiele miesięcy, by być w dobrej formie. Wyjazd bez odpowiedniego przygotowania fizycznego może skończyć się dla ciebie kontuzjami i np. naciągnięciem mięśni czy ścięgien. Zanim wyjdziesz na szlak, możesz też zadbać o rozgrzewkę. Jeśli wyjazd jest zaplanowany w niedalekim czasie, a pogoda nie zawsze sprzyja aktywności fizycznej na zewnątrz, możesz poćwiczyć w swoim domu lub odpowiednio się ubrać. W przygotowaniu odpowiedniej stylizacji, w której będzie ci ciepło i wygodnie, może pomóc bogaty asortyment kurtek turystycznych, który znajdziesz zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.

Dobrze się spakuj

Gdy zaplanujesz już, gdzie chcesz jechać, dokonasz niezbędnych rezerwacji i zakupów oraz zadbasz o regularne ćwiczenia, możesz przystąpić do pakowania. Przede wszystkim zadbaj o odpowiednie obuwie trekkingowe wykonane z nieprzemakalnych, lecz oddychających materiałów. Bardzo ważna jest także podeszwa w butach. Musi być ona elastyczna i amortyzować dobrze stopę podczas chodzenia po różnego rodzaju podłożach, co w górach jest bardzo częste. Odpowiednie obuwie sprawi, że nie będziesz musiał się obawiać ran i otarć, które mogą uniemożliwić ci kontynuowanie wycieczki. Niewątpliwie będziesz potrzebować także wygodnych spodni i bluzek, które nie będą krępować twoich ruchów. Wybieraj takie, które są wykonane z naturalnych materiałów i umożliwiają odprowadzanie ciepła, jakie wytwarza twoje ciało podczas aktywności. Nawet gdy prognozy przewidują upały, zawsze miej ze sobą bluzę, a nawet kurtkę. W górach pogoda bardzo szybko może się zmienić ze względu na różnice wysokości. Znajdziesz świetną markową bluzę trekkingową w sklepie Sportano. Nie zapomnij także o nakryciu głowy i okularach przeciwsłonecznych, a także wodzie mineralnej. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu spędzisz miło i bezpiecznie czas.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPrzyroda uchwycona historycznymi technikami. Niezwykła wystawa „fotografii” Marka Noniewicza już od piątku w Świdnicy
Następny artykułGospodynie z kompletem wygranych [FOTO]