Strona główna 0_Slider Święto pięściarstwa dobiega końca

Święto pięściarstwa dobiega końca [FOTO]

0

Dobiegają końca trzydniowe zmagania w ramach 77. Mistrzostw Dolnego Śląska w boksie. Organizatorem zawodów odbywających się w hali widowiskowo-sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno na Zawiszowie jest klub Boks Polonia Świdnica oraz Dolnośląski Okręgowy Związek Bokserski.

Niedzielne walki finałowe powoli dobiegają końca. W tym roku klub Boks Polonia Świdnica do rywalizacji o medale naszego wojewódzkiego czempionatu wystawił sześciu swoich reprezentantów. Najlepiej wypadł Eryk Saćko (kategoria kadetów do 63 kg), który dziś wygrał swoją walkę finałową, został mistrzem Dolnego Śląska i wywalczył przepustkę na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, która odbędzie się już w kwietniu w Wałczu – zdradza Adam Gajewski z Boks Polonii Świdnica.

Dolnośląski Okręgowy Związek Bokserski zrzesza obecnie około 40 klubów z terenu całego województwa. Na starcie zawodów w Świdnicy zameldowało się 154 zawodników i 26 zawodniczek w grupach wiekowych kadet, junior, młodzieżowiec i senior. W tym roku przypada ponadto jubileusz 100-lecia istnienia Polskiego Związku Bokserskiego.

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/