Strona główna 0_Slider Problemy z bezdomnymi, nietrzeźwy poszukiwany i awanturnik w bramie. Interwencje straży miejskiej

Problemy z bezdomnymi, nietrzeźwy poszukiwany i awanturnik w bramie. Interwencje straży miejskiej

0

Od 17 do 23 marca 2023 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 150 interwencji. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje opisane przez straż miejską:

17 marca 2023 roku o godz. 11.38 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące dwóch mężczyzn spożywających alkohol w jednej z bram przy ulicy Długiej. Patrol straży miejskiej wyjaśnił obowiązujące zasady spożywania alkoholu w miejscach publicznych i ukarał obu mężczyzn mandatami karnymi.

17 marca 2023 roku o godz. 17.07 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny spożywającego alkohol na terenie dworca autobusowego Centrum Przesiadkowego Świdnica Miasto. Skierowany na miejsce patrol zastał tam Dariusza S., osobę bezdomną. Mężczyzna był poszukiwany przez Policję celem odbycia kary aresztu. Trafił on do Policyjnej Izby Zatrzymań a po wytrzeźwieniu do aresztu w celu odbycia kary z wniosku straży miejskiej.

19 marca 2023 roku o godz. 11.55 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny leżącego na przystanku komunikacji miejskiej przy Placu Drzymały. Na miejscu strażnicy zastali nietrzeźwego Dariusza F., bezdomnego, który był doskonale znany w związku z notorycznym naruszaniem norm prawnych. Mężczyzna został osadzony do wytrzeźwienia w Policyjnej Izbie Zatrzymań. W dniu następnym za swe zachowanie został ukarany przez sąd karą 6 dni aresztu.

20 marca 2023 roku o godz. 16.35 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na chodniku ulicy Kotlarskiej. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej, który zlokalizował wskazaną osobę. Był to nietrzeźwy bezdomny, który przewrócił się i uskarżał na dolegliwości związane z upadkiem. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Poszkodowany został zabrany do szpitala „Latawiec”.

20 marca 2023 roku o godz.21.54 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od mieszkanki ulicy Mieczysława Kozara-Słobódzkiego. Kobieta prosiła o pilną interwencję, gdyż w bramie budynku awanturował się jakiś pijany mężczyzna i głośno krzyczał. Już po kilku minutach osoba ta zadzwoniła prosząc o odwołanie interwencji, gdyż okazało się, że pod bramą awanturował się jej syn i sprawę załatwiła we własnym zakresie.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułJaka pogoda w weekend? Synoptycy ostrzegają przed burzami
Następny artykułChcą stworzyć rowerowy park umiejętności. Budowa uzależniona jest od zdobycia środków