Strona główna Wydarzenia Strzegom Chcą stworzyć rowerowy park umiejętności. Budowa uzależniona jest od zdobycia środków

Chcą stworzyć rowerowy park umiejętności. Budowa uzależniona jest od zdobycia środków

0

Strzegomski magistrat przymierza się do budowy nowego obiektu sportowo-rekreacyjnego. W mieście miałby powstać rowerowy park umiejętności z wykorzystaniem naturalnego ukształtowania terenu na szczycie Wzgórza Bazaltowego, w bliskim sąsiedztwie odrestaurowanego niedawno Fortu Gaj i wiatraka prochowego.

Budowa rowerowego parku umiejętności zależeć będzie od tego, czy uda się pozyskać dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego oraz ze środków pochodzących z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Z analizy samorządu wynika, że koszt budowy to około 900 tys. złotych brutto. – Lokalizacja obok Fortu Gaj i wiatraka prochowego stanowią świetne zaplecze do organizacji ciekawych wydarzeń o charakterze kulturalnym i rekreacyjnym. Warto podkreślić, że obiekt znajdowałby się w pobliżu Góry Krzyżowej, gdzie docelowo mają być stworzone trasy typu singletrack – wskazuje burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta.

W skład planowanego parku rowerowego miałby wejść tor treningowy o długości około 1137 m i pętla XC o długości około 684 m – wraz z przeszkodami. Całkowita długość ścieżek ma wynieść 1821 m, a długość przeszkód – około 483 m, w tym elementy drewniane 147 m i inne elementy 336 m. Dodatkowo przewiduje się budowę toru ziemnego pump track o długości 60-70 m, mini pump track o długości około 38 m, a także placu manewrowego.

Realizacja projektu umożliwi szkolenie dzieci i młodzieży na nowo powstałym obiekcie z wykorzystaniem profesjonalnych tras. Na terenie parku rowerowego planuje się prowadzenie zajęć skierowanych do uczniów klas III-VIII szkoły podstawowej, młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i zainteresowanych osób dorosłych – podkreśla zastępca burmistrza Strzegomia Tomasz Marczak. – Powstanie obiektu będzie świetnym impulsem do utworzenia sekcji kolarskiej przy AKS-ie Strzegom oraz nawiązania współpracy z profesjonalnymi klubami działającymi w ościennych gminach – dodaje.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem władz miasta, rowerowy park umiejętności w Strzegomiu miałby powstać jeszcze w tym roku.

/UM Strzegom, opr. mn/

Poprzedni artykułProblemy z bezdomnymi, nietrzeźwy poszukiwany i awanturnik w bramie. Interwencje straży miejskiej
Następny artykułFoodtruckowe powitanie wiosny. Festiwal Smaków Świata rozpoczęty [FOTO/VIDEO]