Strona główna 112 Jaka pogoda w weekend? Synoptycy ostrzegają przed burzami

Jaka pogoda w weekend? Synoptycy ostrzegają przed burzami

0

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla części Dolnego Śląska ostrzeżenia przed burzami.

mat. IMGW

Ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia dla powiatu świdnickiego obowiązywać będzie w sobotę od godziny 12.00 do 19.00. – Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 20 mm, drobny grad oraz porywy wiatru do 70 km/h – przekazano w komunikacie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Prawdopodobieństwo wystąpienia prognozowanych zjawisk oceniono na 70%.

Prognoza Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla woj. dolnośląskiego na sobotę, 25 marca:

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, po południu i wieczorem miejscami burze. Prognozowana suma opadów około 10 mm, lokalnie do 20 mm. Możliwa krupa śnieżna lub drobny grad. Temperatura maksymalna od 11°C do 13°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach około 70 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 5°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, na obszarach powyżej 900 m n.p.m. również deszczu ze śniegiem. Po południu i wieczorem lokalnie burze. Prognozowana suma opadów około 10 mm, lokalnie około 15 mm. Możliwa krupa śnieżna lub drobny grad. Temperatura maksymalna od 8°C do 10°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni i południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady śniegu i śniegu z deszczem. Lokalnie burze. Prognozowana suma opadów około 10 mm, lokalnie około 15 mm. Temperatura od -2°C do 0°C. Wiatr od 75 km/h do 90 km/h, w porywach 110 km/h, z kierunków zachodnich.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, na obszarach powyżej 800 m n.p.m. deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 3°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady śniegu. Temperatura od -3°C do -1°C. Wiatr od 75 km/h do 90 km/h, w porywach 110 km/h, zachodni, lokalnie powodujący zawieje śnieżne.

Prognoza Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla woj. dolnośląskiego na niedzielę, 25 marca:

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie duże. Przelotne opady śniegu z deszczem i śniegu. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, zachodni, skręcający na północno-zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 8°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, zachodni i południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura od -1°C do 1°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 45 km/h do 55 km/h, w porywach do 70 km/h, z kierunków zachodnich.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie duże. Przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, zachodni, skręcający na północno-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady śniegu. Temperatura od -7°C do -4°C. Wiatr bardzo silny, od 50 km/h do 65 km/h, północno-zachodni, powodujący zawieje śnieżne.

/IMGW, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Plac 1000-lecia
Następny artykułProblemy z bezdomnymi, nietrzeźwy poszukiwany i awanturnik w bramie. Interwencje straży miejskiej