Strona główna Artykuł sponsorowany Nowe firanki – doskonały sposób na odświeżenie wnętrza

Nowe firanki – doskonały sposób na odświeżenie wnętrza

0
Na przestrzeni lat upodobania każdego z nas przechodzą sporą transformację. Zmianie ulega nie tylko ubiór czy hobby, ale również fascynacja innymi stylami wnętrzarskimi. Niestety całkowity remont pomieszczenia wiąże się z ogromnymi nakładami czasu i pieniędzy i nie każdy może sobie na niego pozwolić. W takiej sytuacji nie warto jednak rezygnować z transformacji wnętrza, lecz skupić się na drobiazgach. Doskonały przykład stanowią firany, które odświeżą każde wnętrze, nadając mu zupełnie nowego charakteru.

Kącik okienny – ważna część pomieszczenia

Okna wraz z parapetem stanowią jedne z najważniejszych części każdego pomieszczenia. Promienie słoneczne przedostające się przez szybę o różnych porach dnia wprawiają w dobry nastrój, skupiając uwagę domowników i gości. Firany, zasłony oraz dodatki pomagają stworzyć kącik o wyjątkowym charakterze. Aby jednak tak się stało, muszą być one odpowiednio dobrane. Na co zwrócić uwagę przed zakupem firanek?

Firany dopasowane do okna

Pomieszczenia w wielu polskich domach wciąż zdobią grube, ciężkie firanki i zasłony, które lata świetności mają już za sobą. Dobrze spełniają one funkcję ochronną, odgradzając nas od świata i ratując przed spojrzeniami z zewnątrz. Nie stanowią jednak elementu dekoracyjnego, a niekiedy wręcz przytłaczają i dominują w pomieszczeniu. Rozsądnym wyjściem jest pozbycie się ich. Dobrze dobrane nowe firanki w prosty sposób i niskim kosztem odmienią wnętrze, nadając mu lekkości.

Przed wyborem firanek należy zastanowić się nad ich długością. Wśród miłośników subtelnych rozwiązań popularnością cieszą się firanki do parapetu o nieregularnym zakończeniu. Modele krótsze na środku sprawdzą się u osób, które ozdabiają parapety kwiatami czy innego rodzaju dekoracjami. Długie firany doskonale przykryją zaś niezbyt estetyczny kaloryfer i wszelkiego rodzaju niedoskonałości ścienne. W przypadku zbyt długich modeli nie trzeba od razu decydować się na cięcie, lecz spróbować fantazyjnych upięć czy wiązań tuż przy ziemi.

Drugim istotny elementem jest rodzaj oraz kolor materiału, z którego wykonane zostały firany. W większości pomieszczeń doskonale sprawdzają się klasyczny woal czy żakard różniące się nieco stopniem przepuszczalności. Wśród kolorów dominuje biały, jednak nie brakuje chętnych na modele zdobione kolorowymi elementami.

Mocowanie firan

Poza wyborem materiału, z którego wykonana została firanka, warto zwrócić uwagę również na system jej mocowania oraz rodzaj karnisza. Najpopularniejsze rozwiązania to modele na kółkach, a także szelkach i taśmie zapewniających równe, pięknie wyglądające marszczenia. W ofercie wielu sklepów nie brakuje również firan mocowanych za pomocą klasycznych żabek.

Firanki stanowią widoczny element wystroju każdego pomieszczenia. Ich odpowiednie dobranie pozwala na odświeżenie wnętrza i nadanie mu unikalnego charakteru.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułWody Polskie przerwą bobrzą inwestycję na rzece w Świdnicy?
Następny artykułJaskinie i góry w Gruzji. Jutro otwarcie wystawy podróżnika Mariana Bochynka w Wieży Ratuszowej