Strona główna 0_Slider Elżbieta Dudziak dołączy do grona zasłużonych dla Świdnicy

Elżbieta Dudziak dołączy do grona zasłużonych dla Świdnicy

0

Angażująca się w liczne działania na rzecz zdrowia, kultury i bezpieczeństwa, ceniona za pracę społeczną, przewodnicząca świdnickiego koła Ligi Kobiet Polskich ma niebawem zostać uhonorowana tytułem „Zasłużony dla Miasta Świdnicy”. Decyzję w sprawie przyznania tego wyróżnienia Elżbiecie Dudziak miejscy radni podejmą jeszcze w tym tygodniu.

Elżbieta Dudziak jest z urodzenia świdniczanką. Ukończyła Szkołę Podstawową nr 10 oraz Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy, a także Technikum Kinematografii we Wrocławiu. Przez prawie osiemnaście lat pracowała przy obróbce klisz filmowych w Wytwórni Filmów Fabularnych. Po urodzeniu dziecka, ze względów zdrowotnych przeszła na rentę, ale jednocześnie zaangażowała się w pracę społeczną.

Do pracy w kole Ligi Kobiet Polskich, które od połowy lat 80. działało w Świdnicy, wciągnęła ją jej teściowa, Wanda Dudziak. Od 2000 roku Elżbieta Dudziak jest przewodniczącą świdnickiego koła LKP. Wywalczyła dla niego osobowość prawną i przez lata angażowała się – razem z kobietami tworzącymi Ligę – w bardzo wiele działań na rzecz zdrowia, kultury i bezpieczeństwa. Do sztandarowych wydarzeń organizowanych przez świdnickie koło należy między innymi Dzień Kobiet, cykl Bezpieczna Kobieta, czy też Dyktando Świdnickie. Przez wiele lat członkinie koła udzielały się również jako wolontariuszki w szpitalu.

W tej chwili koło LKP tworzy 18 pań. W najbliższym czasie dojdzie do „zmiany warty” na stanowisku przewodniczącej. Elżbieta Dudziak zapewnia jednak, że nawet po zakończeniu swojej misji jako przewodniczącej nadal będzie się angażowała w prace Ligi, jeśli tylko zdrowie jej na to pozwoli.

Wniosek o nadanie Elżbiecie Dudziak tytułu „Zasłużony dla Miasta Świdnicy” został  zaopiniowany pozytywnie przez zespół radnych oraz prezydent Świdnicy. Stosowna uchwała trafi pod głosowanie Rady Miejskiej w najbliższy piątek, 31 marca.

/mn/

Poprzedni artykułZrewanżować się Oławie za jesienną porażkę [BĘDZIE LIVE]
Następny artykułKońcówka starcia należała do gospodarzy