Strona główna Sport Piłka nożna Zrewanżować się Oławie za jesienną porażkę

Zrewanżować się Oławie za jesienną porażkę [BĘDZIE LIVE]

0

Już w najbliższa środę, 29 marca piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica rozegrają kolejny bój o punkty na boiskach grupy wschodniej Koleje Dolnośląskie IV ligi. Biało-zieloni zagrają na wyjeździe z groźnym Moto-Jelczem Oława i trzeba udowodnić sobie, że jesteśmy w stanie seryjnie wygrywać z zespołami z górnej połówki tabeli.

Obecnie obie drużyny są bardzo blisko siebie w ligowej hierarchii. Moto-Jelcz Oława po sobotniej porażce z Orłem Ząbkowice Śląskie (1:2) spadł na szóstą pozycję w tabeli, mając w swoim dorobku 32 punkty. Tylko trzy „oczka” więcej mają biało-zieloni dowodzeni przez trenera Grzegorza Borowego. Świdniczanie są obecnie czwartą siłą tabeli grupy wschodniej Koleje Dolnośląskie IV ligi. Ostatni pojedynek ze spadkowiczem z III ligi – Foto-Higieną Gać (2:1) pokazał, że wkraczamy na wyższe obroty, jesteśmy w stanie walczyć i musimy pokazać, że seryjnie jesteśmy w stanie punktować i wygrywać z ekipami z czołówki ligi.

Warto odnotować, że Moto-Jelcz Oława prowadzony jest przez trenera Zbigniewa Smółkę, który w sezonie 2007/2008 był trenerem świdnickich seniorów walczących w rozgrywkach IV ligi. Zwycięstwo przy reorganizacji rozgrywek pozwoliło na walkę w barażach o II ligę. Tam lepszy w dwumeczu okazał się inny mistrz IV ligi – Czarni Żagań, nota bene kolejny pracodawca trenera Smółki w sezonach 2008/2009 i 2009/2010.

Najbliższa konfrontacja pomiędzy Moto-Jelczem Oława a IgnerHome Polonią-Stal Świdnica odbędzie się w środę, 29 marca. Początek spotkania o godz. 17.00. Zapraszamy tradycyjnie do śledzenia tekstowej RELACJI LIVE.

20. kolejka IV ligi – grupa wschodnia:
Orzeł Ząbkowice Śląskie – Słowianin Wolibórz 29 marca, 17:00
Polonia Trzebnica – Barycz Sułów 29 marca, 17:00
Piast Żmigród – Zamek Kamieniec Ząbkowicki 29 marca, 17:00
Galakticos Solna – Lechia Dzierżoniów 29 marca, 18:00
Skałki Stolec – Bielawianka Bielawa 29 marca, 19:00
Moto Jelcz Oława – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 29 marca, 17:00
Foto-Higiena Gać – Piast Nowa Ruda 29 marca, 17:00
Sokół Marcinkowice – Górnik Wałbrzych 29 marca, 17:00

/MDvR/

Poprzedni artykułHulajnogi w rzece, zalewie i śmietniku. Mieszkańcy zwracają uwagę nie tylko na przypadki dewastacji
Następny artykułElżbieta Dudziak dołączy do grona zasłużonych dla Świdnicy