Strona główna Sport Piłka ręczna Końcówka starcia należała do gospodarzy

Końcówka starcia należała do gospodarzy

0

Za piłkarzami ręcznymi ŚKPR-u Świdnica dobry mecz i zasłużone zwycięstwo. W rozegranym awansem spotkaniu 21. kolejki I ligi świdniczanie pokonali we wtorkowy wieczór, 28 marca Dziewiątkę Legnica 34:29 (18:13)!

ŚKPR zaczął od mocnego i uderzenia i szybko wyszedł na prowadzenie 4:0. Od początku dobrze funkcjonowała defensywa, a pod bramką rywali efektownymi akcjami brylował Miłosz Wołodkiewicz. Do szatni świdniczanie zeszli przy prowadzeniu 18:13, a wynik ustalił Bartosz Galik popisując się kapitalnym rzutem z rzutu wolnego, już po końcowej syrenie.

W drugiej połowie spotkanie dostarczyło mnóstwo emocji. Młody zespół z Legnicy rzucił się do odrabiania strat i w 42. minucie zbliżył się na dystans zaledwie jednej bramki (22:21). Przez kolejnych kilka minut trwała klasyczna wymiana ciosów – gol za gol. ŚKPR odskakiwał na dwa trafienia, ale Dziewiątka łapała kontakt. Końcówka należała już zdecydowanie do podopiecznych Krzysztofa Terebuna. Bramki Olgierda Etela, Michała Wojtali i Krzysztofa Grimana oraz kilka świetnych interwencji Volodymyra Shupyka pozwoliły kibicom rozpocząć fetowanie zwycięstwa. Wynik meczu na 34:29 ustalił Maksymilian Bieryt. 16-latek z zespołu juniorów młodszych zaliczył tym samym swoje pierwsze trafienie na parkietach I ligi!

Zdobyte trzy punkty miały swoją specjalną dedykację – 81 urodziny świętował bowiem honorowy prezes świdnickiego klubu, Jan Masłowski. Upominki od Urzędu Miejskiego w Świdnicy i Pucharów Świdnica dla najlepszych zawodników spotkania trafiły do Aleksandra Zelka (ŚKPR) i Mateusza Krukiewicza (Dziewiątka). Zelek przez cały tydzień walczył z kontuzją, jakiej nabawił się przed tygodniem i we wtorkowy wieczór mógł czarować na lewym skrzydle, natomiast Krukiewicz był największym utrapieniem świdnickich bramkarzy, ośmiokrotnie wpisując się na listę strzelców.

Teraz w rozgrywkach nastąpi przerwa. ŚKPR wróci do gry 15 kwietnia, gdy uda się do Legnicy na mecz z wiceliderem tabeli, Siódemką Miedzią.

ŚKPR Świdnica – Dziewiątka Legnica 34:29 (18:13)

Przebieg meczu: 5 min 4:0, 10 min 7:3, 15 min 11:5, 20 min 13:8, 25 min 15:10, 30 min 18:13, 35 min 20:17, 40 min 22:20, 45 min 24:22, 50 min 29:25, 55 min 31:26, 60 min 34:29

ŚKPR: Mirga, Shupyk, Wiszniowski – Zelek 6, Pęczar 6, Wojtala 6, Wołodkiewicz 5, Etel 3, Griman 3, Galik 3, Dobrzański 1, Bieryt 1, Bal, Pierzak

Kary: ŚKPR 4 min, Dziewiątka 2 min

Karne: ŚKPR 1/1, Dziewiątka 4/2