Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Pyszności podczas Świdnickiego Festiwal Smaków Świata, połączony z akcją edukacyjno-rekreacyjną rodzinny piknik w Parku Centralnym, a może muzyczne powitanie wiosny? Podpowiadamy, co można robić w ten weekend.

Koncert „Wiosna” w Świdnicy (piątek)

Starosta świdnicki wraz z Lokalną Organizacją Turystyczną Księstwo Świdnicko-Jaworskie zapraszają na koncert pod tytułem „Wiosna”. W programie koncertu utwory Anny German, Anny Jantar, Czesława Niemena, Marka Grechuty, Zbigniewa Wodeckiego oraz zespołu Breakout. Wykonawcami będą laureaci polskiej edycji programy The Voice of Poland: Marta Burdynowicz, Przemek Radziszewski, Tomasz Fridrych.

Koncert odbędzie się 24 marca 2023 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej 30, o godz. 18.00. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Regionalnej Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Świdnicy, Rynek 39-40.

Wernisaż wystawy Mykyta Zahornyi „Malarstwo” (piątek)

Mykyta Zahornyi to 28-letni artysta pochodzący z Ukrainy. Malarstwo i rysunek to jego pasja od wielu lat. W malarstwie inspiruje się abstrakcją, uwielbia impresjonizm. Tworzy tak, jak podpowiada mu serce. Artysta nie jest absolwentem żadnej szkoły artystycznej. Kocha ludzi, życie i wolność. Interesują go relacje międzyludzkie i jest ciekawy świata.

Wernisaż wystawy „Malarstwo” odbędzie się w piątek, 24 marca o godzinie 17.00 w wieży ratuszowej w Świdnicy (II piętro), ul. Wewnętrzna 2. Wstęp wolny.

Świdnicki Festiwal Smaków Świata (sobota-niedziela)

Potraw z kuchni z całego świata znów będzie można skosztować na Rynku w Świdnicy. Specjały będą serwowane z cieszących się popularnością food trucków. Świdnicki Festiwal Smaków Świata zaplanowano w weekend – 25 i 26 marca.

Food trucki będą czekać na miłośników dobrego jedzenia od godziny 12.00 do 20.00.

IV liga piłki nożnej: Polonia-Stal Świdnica – Foto Higiena Gać (sobota)

W tym sezonie z IV ligi może spaść nawet ponad dziesięć drużyn. Każdy mecz, każde zwycięstwo może okazać się na wagę złota. Zespół z Gać, tak jak świdniczanie walczą o zachowanie statusu czwartoligowca. – W sobotę, 25 marca czeka nas bardzo ważny bój. W Świdnicy o godz. 15.00 podejmiemy siódmego w tabeli spadkowicza z III ligi – Foto-Higienę Gać, który traci do nas tylko dwa „oczka” – wskazują przedstawiciele świdnickiej drużyny.

Data: 25.03.2023 15:00
Miejsce: Stadion Miejski im. Janusza Kusocińskiego, ul. Śląska 35
Wstęp: 10 zł

Spotkanie z zajączkiem wielkanocnym w Strzegomiu (niedziela)

Na wydarzenie wypełnione m.in. zabawą z nagrodami, słodyczami, kolorowymi balonami, a także malowaniem jajek zapraszają organizatorzy akcji, która w niedzielę odbędzie się na terenie Strzegomia:

14:00 – Rynek;
15:00 – Kamionka I (ul. Bazaltowa);
15:30 – Kamionka II (ul. Sosnowa);
16:00 – Graby (plac zabaw, ul. Dolna);
16:30 – Domki (ul. Polna);
17:00 – Koszarowa (plac zabaw);
17:30 – Delfinek.

Wystawa Biblii w Strzegomiu (od niedzieli)

W dniach 26-31 marca 2023 roku Izba Tradycji Ziemi Strzegomskiej, mieszcząca się w Centrum Aktywności Społecznej Karmel, gościć będzie „Wystawę Biblii”. – Jest to niesamowita okazja do zobaczenia m.in sposobów w jaki Pismo przekazywane było z pokolenia na pokolenie – zapowiadają organizatorzy.

  • 26-31 marca 2023 r.
  • niedziela: godz. 11.00 – 17.00
  • poniedziałek – piątek: godz. 9.00 – 17.00
  • wstęp wolny

2. Świdnicki EndoBieg (niedziela)

Fundacja EndoMama już po raz drugi organizuje Świdnicki EndoBieg, połączony z piknikiem rodzinnym, który odbędzie się w najbliższą niedzielę w Parku Centralnym. Do udziału w edukacyjno-rekreacyjnej akcji fundacja zaprasza 26 marca.

Podczas pikniku organizator zapewni m.in. pieczenie kiełbasek, lemoniadę, słodki poczęstunek oraz mnóstwo atrakcji dla dzieci. Chętni będą mogli skorzystać z bezpłatnego badania cytologicznego w „CytoBusie”. Zarejestrowani uczestnicy biegu otrzymają pamiątkowe medale.

Piknik rodzinny potrwa od godziny 12.00 do 15.00. Początek biegu wokół świdnickiego parku planowany jest na godzinę 12.30.

/opr. mn/

Poprzedni artykułJak przewozić rower elektryczny – sposoby i porady
Następny artykułKiedy warto wymienić silnik w motocyklu?