Strona główna Artykuł sponsorowany Jak przewozić rower elektryczny – sposoby i porady

Jak przewozić rower elektryczny – sposoby i porady

0
Jeśli jesteś posiadaczem roweru elektrycznego, wiesz, że jest to wygodny i ekologiczny sposób na przemieszczanie się. Jednak czasami trzeba przewieźć rower  samochodem. Przewożenie roweru elektrycznego samochodem może być trudne, ale istnieje kilka sposobów, aby to zrobić.

Bagażnik na hak

Pierwszym sposobem jest zamontowanie bagażnika rowerowego na haku w samochodzie. Bagażnik rowerowy jest specjalnie zaprojektowany do przewożenia ciężkich rowerów. Trzeba go zamontować na haku holowniczym. Bagażnik rowerowy jest wygodny, ponieważ można go łatwo zamontować i zdemontować. Jest to również bezpieczny sposób przewożenia roweru elektrycznego, ponieważ rower jest mocno przymocowany do samochodu.

Jest to szczególnie przydatne dla osób, które często jeżdżą na rowerze elektrycznym i chcą mieć możliwość przewożenia go w bezpieczny sposób. Bagażnik rowerowy na hak dla rowerów elektrycznych jest łatwy w montażu i może być zamontowany na każdym samochodzie z hakiem holowniczym.

Dobry bagażnik dla rowerów elektrycznych powinien być wyposażony w specjalne uchwyty, które są dostosowane do konkretnego modelu roweru. Uchwyty te są wykonane z wytrzymałego materiału, który zapewnia bezpieczne i stabilne mocowanie roweru. Jest również wyposażony w dodatkowe elementy, takie jak zaczepy, które umożliwiają mocowanie dodatkowego bagażu. Zaletą tego rozwiązania jest fakt że korzystanie z takiego bagażnika jest bardzo proste. Wystarczy zamontować bagażnik na haku holowniczym samochodu, a następnie umieścić rower w uchwytach. Następnie należy zabezpieczyć rower za pomocą pasów mocujących, aby zapobiec jego przesuwaniu się.

Jest to dobre rozwiązaniem dla osób, które często jeżdżą na rowerze elektrycznym.

Przykłady rowerów elektrycznych :https://bikemia.com/rowery-elektryczne

Pojazd elektryczny w środku samochodu

Drugim sposobem jest przewożenie roweru elektrycznego w samochodzie. Można to zrobić, zdejmując przednie koło roweru i umieszczając go w bagażniku samochodu. Jest to wygodny sposób przewożenia roweru elektrycznego, ponieważ nie trzeba montować żadnych dodatkowych akcesoriów. Jednak trzeba uważać, aby nie uszkodzić wnętrza samochodu. Właściciele większych pojazdów, busów lub furgonów mają ułatwione zadanie. Rower mogą postawić na stojąco wewnątrz auta lub na pace. Zabezpieczenie stojącego roweru też nie jest trudne – wystarczy kilka lin zabezpieczających by zblokować rower.

Bagażnik rowerowy na dachu samochodu

Mocowanie rowerów na bagażniku dachowym jest jednym z najpopularniejszych sposobów transportu tego typu jednośladu. Istnieje wiele zalet tego rozwiązania, w tym wygoda i łatwość montażu jednak nie dotyczą one roweru elektrycznego.

Tu istnieją pewne wady, które należy wziąć pod uwagę.

Przede wszystkim, mocowanie roweru elektrycznego na bagażniku dachowym nie jest prostą sprawą ze względu na jego wagę.

Taki bagażnik musi mieć specjalną wzmocnioną budowę oraz specjalne zabezpieczenia.

Rower elektryczny waży kilka razy więcej niż zwykły rower a w razie wypadku może stworzyć poważne niebezpieczeństwo.

Trzeba pamiętać że taki bagażnik może zmniejszyć prędkość i zasięg jazdy. Ponadto, wysokość bagażnika dachowego może utrudnić parkowanie w niskich garażach lub wjazd do niektórych parkingów.

Mimo tych wad, mocowanie roweru elektrycznego na bagażniku dachowym jest wciąż jednym ze sposobów transportu tego typu jednośladu.

Jak widać, istnieje wiele sposobów przewożenia roweru elektrycznego samochodem. Wybór odpowiedniego sposobu zależy od Twoich potrzeb i preferencji. Pamiętaj, aby zawsze zachować bezpieczeństwo podczas przewożenia roweru elektrycznego samochodem.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZgłosili swoje pomysły na odmianę Świebodzic. Ruszyło głosowanie na obywatelskie projekty
Następny artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń