Strona główna Wydarzenia Świebodzice Zgłosili swoje pomysły na odmianę Świebodzic. Ruszyło głosowanie na obywatelskie projekty

Zgłosili swoje pomysły na odmianę Świebodzic. Ruszyło głosowanie na obywatelskie projekty

0

Modernizacja placu zabaw, zadaszenie trybuny stadionu piłkarskiego oraz wykonanie muralu nawiązującego do historyczno-społecznych tradycji miasta – to projekty, które zgłoszone zostały do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego w Świebodzicach. O tym, które pomysły doczekają się realizacji rozstrzygnie głosowanie.

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Świebodzicach, na realizację zadań w ramach budżetu obywatelskiego co roku będą przeznaczane środki finansowe w wysokości nie mniejszej niż 250 tys. złotych. O tym, który z projektów doczeka się realizacji, świebodziczanie zadecydują w głosowaniu, które odbędzie się: 24 marca w godzinach 12.00-17.00 oraz 25 marca w godzinach 10.00-14.00 w budynku Urzędu Miejskiego przy ulicy Żeromskiego 27.

Uprawnionym do głosowania jest każdy mieszkaniec Świebodzic, który w chwili głosowania ukończył 18 lat. W przypadku osoby małoletniej (od 16 do 18 lat) potrzebne będzie oświadczenie rodzica lub opiekuna prawnego. Każdy mieszkaniec ma jeden głos, który może oddać na jeden projekt. Głosowanie obywa się przy pomocy kart do głosowania.

Po zakończeniu głosowania zwycięskie pomysły zostaną poddane weryfikacji, a 28 kwietnia 2023 roku przedstawiona zostanie lista projektów wybranych do realizacji.

Oto projekty zgłoszone przez mieszkańców:

L.p.

Tytuł projektu

Krótki opis

Wnioskodawca

1.

„Modernizacja placu zabaw dla dzieci z „kącikiem” do gimnastyki dla dorosłych.”

Projekt będzie realizowany przy ul. Zamkowej w Świebodzicach na istniejącym placu zabaw. W ramach projektu przewiduje się zastąpienie piasku nawierzchnią kolorową, montaż bezpiecznych urządzeń i  elementów przestrzennych, trójwymiarowych – np. gumowane barwne zwierzaki oraz ławek i urządzeń do gimnastyki dla dorosłych.”

Aneta Dobosz

Adrianna Karpowicz

2.

„Wykonanie muralu, który w swojej treści będzie nawiązywał do historyczno-społecznych tradycji naszego miasta. Myślą przewodnią dzieła będzie postać i osiągnięcia najsłynniejszego mieszkańca Świebodzic Gustawa Beckera.”

Wykonanie malowidła ściennego na jednym z budynków w proponowanych trzech lokalizacjach (przy Placu Jana Pawła II nr 9, przy ul. Wolności 12, lub przy ul. Piłsudskiego 28). Wykonanie projektu artystycznego, przygotowanie podłoża pod prace malarskie, ustawienie rusztowań i wykonanie obrazu zgodnie z  ustalonym wcześniej projektem.

Janusz Kujat

Adam Mroziuk

Małgorzata Kujat

3.

„Zadaszenie trybuny stadionu piłkarskiego wraz z montażem nagłośnienia i monitoringu.”

Projekt zakłada wykonanie zadaszenia obecnej trybuny stadionu piłkarskiego przy ul. Sportowej 15 oraz zamontowanie na niej nagłośnienia  i monitoringu.”

Marek Gąsior

Euzebiusz Wojdat

/UM Świebodzice, opr. mn/

Poprzedni artykułApelują o oddawanie krwi dla proboszcza z Witoszowa Dolnego
Następny artykułJak przewozić rower elektryczny – sposoby i porady