Strona główna Temat dnia Apelują o oddawanie krwi dla proboszcza z Witoszowa Dolnego

Apelują o oddawanie krwi dla proboszcza z Witoszowa Dolnego

0

Chodzi o zdrowie, a nawet życie osoby, która nigdy obojętnie nie przechodziła obok ludzkiej tragedii. Dziś sam potrzebuje naszej pomocy – podkreślają druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Witoszowie Dolnym, którzy apelują o oddawanie krwi dla ks. Jarosława Lipniaka, proboszcza miejscowej parafii.

fot. Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Witoszowie Dolnym

Wszyscy wiemy, że od dłuższego czasu zmaga się z chorobą. Nie bądźmy zatem obojętni i otwórzmy nasze serca. Pomóżmy oddając krew w wybranym punkcie krwiodawstwa, w dogodnym dla siebie czasie. Nie ważne jaką grupę krwi oddajesz. Nasz proboszcz otrzyma taką jaką potrzebuje. Wystarczy, że w punkcie krwiodawstwa poprosisz o zaświadczenie o ilości oddanej krwi, które dostarczysz do Naczelnika OSP Witoszów Dolny – Andrzeja Kulika (tel. 693-836-229) osobiście lub w formie zdjęcia wysłanego na wskazany wyżej numer telefonu – poinformowali za pośrednictwem mediów społecznościowych druhowie z OSP Witoszów Dolny.

Wyliczają zarazem punkty krwiodawstwa w regionie:

  • Świdnica, ul. Kozara-Słobódzkiego 21: każdy czwartek w godzinach 9.00-13.00,
  • Wałbrzych, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, ul. Bolesława Chrobrego 31 (dojazd od ul. Andrzeja Szmidta oraz ul. Czerwonego Krzyża): poniedziałek 7.00-13.30, wtorek 7.00-13.30, środa 7.00-13.30, czwartek 6.00-13.30, piątek 7.00-13.30, pierwsza sobota miesiąca: 8.00-12.00,
  • Dzierżoniów, Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Szkolna 24: każdy piątek w godzinach 9.00-13.00.

/opr. mn/

Poprzedni artykułPraca radcy prawnego w Polsce – czym się zajmuje i jakie ma obowiązki?
Następny artykułZgłosili swoje pomysły na odmianę Świebodzic. Ruszyło głosowanie na obywatelskie projekty