Strona główna 0_Slider Anna Rudnicka nie będzie już dyrektorką Świdnickiego Ośrodka Kultury

Anna Rudnicka nie będzie już dyrektorką Świdnickiego Ośrodka Kultury

0

Po ośmiu latach pracę na stanowisku dyrektora Świdnickiego Ośrodka Kultury kończy dzisiaj Anna Rudnicka. Umowa nie została przedłużona. Jak twierdzi kończąca misję szefowa ŚOK-u, sama sygnalizowała, że nie będzie chciała kontynuacji.

Anna Rudnicka podczas Festiwalu Spektrum w Świdnicy, fot. organizatora

Anna Rudnicka jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego (kierunek filologia polska, specjalność edytorstwo), autorką pracy magisterskiej z teorii kultury – z filmoznawstwa, ma na swoim koncie także trzy kierunki studiów podyplomowych, m.in. zarządzanie w sektorze publicznym. Przez  sześć lat zarządzała Miejskim Ośrodkiem Kultury i Miejską Biblioteką Publiczną w Piławie Górnej. W 2015 roku wygrała konkurs na stanowisko dyrektora Świdnickiego Ośrodka Kultury.

– Za mną wspaniały czas, ale teraz pora na nowe wyzwania – mówi Anna Rudnicka. Nie zdradza, gdzie po zakończeniu pracy w Świdnickim Ośrodku Kultury będzie realizowała się zawodowo. Nie wie, kto ją zastąpi na stanowisku dyrektora ŚOK-u.

Prezydent Świdnicy nie ogłosiła konkursu na to stanowisko. Funkcję może powierzyć wybranej osobie, spełniającej wymagania, bez konkursu, ale po konsultacjach ze związkami zawodowymi.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej prezydent Beata Moskal-Słaniewska poinformowała radnych, że obowiązki dyrektora ŚOK-u powierzyła w trybie bezkonkursowym dotychczasowej wicedyrektor, Bożenie Kuźmie.

/red./

Poprzedni artykułGrono zasłużonych dla Świdnicy powiększyło się o kolejną osobę
Następny artykułKrystyna Lasek została patronem świdnickiego skweru