Strona główna Wydarzenia Świdnica Grono zasłużonych dla Świdnicy powiększyło się o kolejną osobę

Grono zasłużonych dla Świdnicy powiększyło się o kolejną osobę

0

Miejscy radni poparli pomysł uhonorowania tytułem „Zasłużony dla Miasta Świdnicy” Elżbiety Dudziak – cenionej za pracę społeczną przewodniczącą świdnickiego koła Ligi Kobiet Polskich, angażującej się w liczne działania na rzecz zdrowia, kultury oraz bezpieczeństwa.

Elżbieta Dudziak jest z urodzenia świdniczanką. Ukończyła Szkołę Podstawową nr 10 oraz Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy, a także Technikum Kinematografii we Wrocławiu. Przez prawie osiemnaście lat pracowała przy obróbce klisz filmowych w Wytwórni Filmów Fabularnych. Po urodzeniu dziecka, ze względów zdrowotnych przeszła na rentę, ale jednocześnie zaangażowała się w pracę społeczną.

Do pracy w kole Ligi Kobiet Polskich, które od połowy lat 80. działało w Świdnicy, wciągnęła ją jej teściowa, Wanda Dudziak. Od 2000 roku Elżbieta Dudziak jest przewodniczącą świdnickiego koła LKP. Wywalczyła dla niego osobowość prawną i przez lata angażowała się – razem z kobietami tworzącymi Ligę – w bardzo wiele działań na rzecz zdrowia, kultury i bezpieczeństwa. Do sztandarowych wydarzeń organizowanych przez świdnickie koło należy między innymi Dzień Kobiet, cykl Bezpieczna Kobieta, czy też Dyktando Świdnickie. Przez wiele lat członkinie koła udzielały się również jako wolontariuszki w szpitalu.

Wniosek o nadanie Elżbiecie Dudziak tytułu „Zasłużony dla Miasta Świdnicy” został zaopiniowany pozytywnie przez zespół radnych oraz prezydent Świdnicy. Pozytywna była też opinia Rady Miejskiej w Świdnicy, która 31 marca przyjęła uchwałę dotyczącą nadania tytułu. Za taką formą uhonorowania przewodniczącej świdnickiego koła Ligi Kobiet Polskich głosowało 20 radnych, przy jednym głosie wstrzymującym.

/mn/

Poprzedni artykułŚwidniczanka podawała się za lekarkę. Ukradła seniorce 2500 złotych
Następny artykułAnna Rudnicka nie będzie już dyrektorką Świdnickiego Ośrodka Kultury