Strona główna 112 W lasach wciąż niebezpiecznie. Nadleśnictwo wprowadza zakaz wstępu

W lasach wciąż niebezpiecznie. Nadleśnictwo wprowadza zakaz wstępu

0

Z powodu utrzymującego się oblodzenia drzew oraz porywistego wiatru podjęto decyzję o wprowadzeniu okresowego zakazu wstępu do części lasów znajdujących się na obszarze Nadleśnictwa Świdnica. Zakaz będzie obowiązywał do najbliższego wtorku.

fot. Nadleśnictwo Świdnica

Już wcześniej decyzję o wprowadzeniu okresowego zakazu wstępu do lasów podjęto w Nadleśnictwie Wałbrzych. W czwartek na taki krok zdecydowano się również w Nadleśnictwie Świdnica. Decyzją nadleśniczego zakazu obowiązywać będzie od 2 do 7 lutego na obszarze leśnictw: Zagórze, Lutomia, Piskorzów, Pieszyce, Bielawa oraz Jodłownik. Poniżej zamieszczamy mapę obszarów objętych zakazem.

Zakaz został wprowadzony ze względu na utrzymującą się okiść na drzewach oraz porywisty wiatr, który zwiększa poziom niebezpieczeństwa w lesie. Nadal obłamują się gałęzie, a nawet przewracają całe drzewa. Ze względu na zagrożenie zdrowia i życia, prosimy o stosowanie się do zakazu – informują świdniccy leśnicy.

mat. Lasów Państwowych

Również 2 lutego przedłużono dotychczasowy zakaz wstępu do lasów Nadleśnictwa Wałbrzych. Zgodnie z nową decyzją będzie on obowiązywał w dniach 3-6 lutego w obrębie leśnictw: Stare Bogaczowice, Witków, Biały Kamień, Glinik, Glinica, Sowie Góry, Jedlinka, Głuszyca, Łomnica, Sokołowsko, Unisław Śląski. Leśnictwa Świebodzice i Mieroszów nie są objęte zakazem wstępu do lasu.

Przedłużenie zakazu wynika z ciągle wysokiego uszkodzenia drzewostanów, które stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia turystów, a także utrudnia ewentualne skuteczne działania służb ratunkowych. Na drzewach w wyższych partiach gór ciągle zalega okiść śnieżna. Sytuacji nie poprawiają także ciągle niekorzystne (i prognozowane) warunki pogodowe w postaci bardzo silnego wiatru i opadów śniegu. Dwa leśnictwa nie zostały objęte zakazem wstępu, ale proszę pamiętać, że przy obecnych warunkach pogodowych również może być w nich niebezpiecznie, także lepiej odpuścić sobie jakiekolwiek wycieczki do lasu przy obecnej sytuacji – informują przedstawiciele Nadleśnictwa Wałbrzych.

Grafika pokazuje leśnictwa objęte okresowym zakazem wstępu (kolor czerwony) oraz nie objęte zakazem wstępu (kolor zielony) w okresie 3-6 lutego:

mat. Nadleśnictwo Wałbrzych

/mn/

Poprzedni artykuł„Wysokościowcy” ćwiczyli prowadzenie działań w miejscach trudno dostępnych [FOTO]
Następny artykułLista listą, a które ulice faktycznie są objęte odśnieżaniem? Miasto podaje metodę wyboru