Strona główna Artykuł sponsorowany Jakiego rodzaju znicze są najtrwalsze i gdzie je kupić?

Jakiego rodzaju znicze są najtrwalsze i gdzie je kupić?

0
Kupując znicze bierzemy pod uwagę przede wszystkim ich wygląd i cenę. Warto jednak zwrócić uwagę również na materiał, z którego zostały wykonane oraz rodzaj wkładu, w jakie je wyposażono. Naszym zdaniem najlepszymi zniczami są te, które palą się najdłużej, przez długi czas zachowują ładny wygląd oraz są przyjazne dla środowiska. Jakie to? Które znicze są najtrwalsze i gdzie warto je kupować?

Jakiego rodzaju znicze są najtrwalsze?

W sklepach znaleźć można różne rodzaje zniczy. Różnią się one od siebie kształtem, kolorem, rozmiarami i materiałem, z jakiego zostały wykonane. Coraz częściej spotyka się znicze z pozytywką. Najtrwalsze są znicze szklane lub kamionkowe. Dodatkowo po wyrzuceniu można poddać je recyklingowi, co sprzyja ochronie środowiska. Najniższą jakością cechują się znicze plastikowe. Chociaż mogą przybierać najbardziej wymyślne kształty i zazwyczaj mają bardzo korzystną cenę, tp mogą się topić pod wpływem ciepła i płowieć od promieni słonecznych.

Jakie wkłady do zniczy wybierać?

Idealne wkłady to takie, które nie będą się dymić, będą wypalać się do końca, a ich wkład nie będzie się wyginał i zatapiał w parafinie. Białe wkłady parafinowe palą się najkrócej. Nieco dłużej palą się wkłady parafinowe o lekko żółtym zabarwieniu. Najwydajniejsze są wkłady olejowe utwardzane. Tradycyjny wosk znajdziemy już niemal wyłącznie w klasycznych zniczach glinianych (kamionkowych).

Gdzie warto kupować znicze?

Najtańsze znicze kupisz w Internecie. Właściciele sklepów internetowych nie muszą utrzymywać stacjonarnych punktów sprzedaży oraz zatrudniać pracujących w nich osób. Oznacza to dla nich sporą oszczędność, co z kolei przekłada się na możliwość zaoferowania naprawdę mocno konkurencyjnych cen. Jednym z najpopularniejszych miejsc w sieci, gdzie znajdziesz tanie duże znicze na cmentarz jest sklep Fenix https://zniczefenix.pl/znicze-szklane/ . Znicze oraz wkłady kupić można też w super- oraz hipermarketach, gdzie ceny też bywają bardzo korzystne. Ze zdecydowanie najwyższymi cenami spotkasz się w przycmentarnych kioskach i stoiskach. W tym miejscach duże znicze na cmentarz mogą kosztować nawet kilkadziesiąt złotych. W poprzednim roku można było już spotkać znicze za cenę przekraczającą sto złotych. Z tego względu polecamy, abyś zaopatrzył się w lampki przed wyjazdem na nekropolie.

Podsumowując, za najtrwalsze uznaje się znicze szklane oraz kamionkowe. Najlepsze są wkłady wypełnione utwardzonym olejem. Warto sprawdzić, czy kupowany przez nas wkład się nie dymi i czy knot jest osadzony w sposób umożliwiający jego całkowite wypalenie.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułCofnęli się w czasie, uczestnicząc w piłkarskiej Retro Lidze. Teraz drużyna prosi o wsparcie [ZBIÓRKA]
Następny artykułTactus Sonus wyśpiewał najpiękniejsze kolędy [FOTO]