Strona główna Kultura Tactus Sonus wyśpiewał najpiękniejsze kolędy

Tactus Sonus wyśpiewał najpiękniejsze kolędy [FOTO]

0

Na zakończenie sezonu kolędowego wyjątkowy koncert przygotował chór katedralny Tactus Sonus pod batutą Marty Monety. W auli I Liceum Ogólnokształcącego pasjonaci wspólnego śpiewania 31 stycznia wykonali najpiękniejsze kolędy i pastorałki, a także inne utwory świąteczne zarówno polskie, jak i zagraniczne.  Na koncert zaprosił Świdnicki Oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego.

„Tactus Sonus” to zespół niezwykłych pasjonatów wspólnego śpiewania, prowadzony przez Martę Monetę, świdnicką dyrygentkę, pianistkę, sopranistkę i pedagog I PSM w Świdnicy. Chór działa przy świdnickiej katedrze od 2018 roku. Ma na koncie wiele nagród, z powodzeniem też koncertuje i uświetnia ważne uroczystości nie tylko w Świdnicy, ale i poza nią. W repertuarze ma pieśni i utwory niemal na każdą okoliczność, zarówno patriotyczną jak i religijną. We wtorkowy wieczór  zabrzmiały kolędy i pastorałki, w opracowaniach klasycznych i nieco mniej konwencjonalnych.

Chórowi akompaniował Jakub Moneta, absolwent I PSM w Świdnicy, a obecnie maturzysta i dyplomant w klasie organów profesora Piotra Rojka w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. K.Szymanowskiego we Wrocławiu.

/opr. red./
fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułJakiego rodzaju znicze są najtrwalsze i gdzie je kupić?
Następny artykułCoraz więcej miast zakazuje dmuchaw do liści, Świdnica używa „tylko troszkę”