Strona główna 0_Slider Cofnęli się w czasie, uczestnicząc w piłkarskiej Retro Lidze. Teraz drużyna prosi...

Cofnęli się w czasie, uczestnicząc w piłkarskiej Retro Lidze. Teraz drużyna prosi o wsparcie [ZBIÓRKA]

0

Drużyna LKS-u Pogoń Lwów – Retro Liga Żarów w marcu rozpoczyna nowy sezon piłkarski w retro rozgrywkach. Retro Liga zrzesza zespoły footballowe, które zakończyły swoją działalność z chwilą wybuchu II Wojny Światowej. Udział w w rozgrywkach wiąże się z bardzo dalekimi wyjazdami, stąd nasi piłkarze proszą kibiców o wsparcie.

Nazywamy się LKS Pogoń Lwów – Retro Liga Żarów. Można powiedzieć, że jesteśmy sportową rekonstrukcją historyczną. Gramy w ogólnopolskiej Retro Lidze. Jest to liga w której grają zespoły „wyjęte ze starej fotografii”. Nasze ubiory są wzorowane na przedwojennych, buty i piłki również. Zasady gry w piłką także są te przedwojenne. Jeżeli ktoś chce cofnąć się 100 lat i zobaczyć jak wyglądał football, to zapraszamy na nasze mecze – przekazują przedstawiciele klubu.

LKS Pogoń Lwów – Retro Liga Żarów to grupa miłośników footballu i historii. – W marcu rozpoczynamy nowy sezon w retro rozgrywkach. To będzie nasz drugi sezon z retro footballem. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc. Pomóżcie nam dojechać na mecze. Z naszej dolnośląskiej miejscowości (Żarów) w ubiegłym sezonie musieliśmy dojechać między innymi do Sosnowca, Kutna, czy Białegostoku. Przejechaliśmy kilka tysięcy kilometrów. W tym sezonie będzie podobnie. Niestety koszty dojazdu „dobijają” naszą pasję i zmuszają prosić Państwa o pomoc. Pomóżcie nam dojechać na mecze – dodając uczestnicy Retro Ligi.

Pomóc piłkarzom można między innymi klikając w link do organizowanej zbiórki – https://zrzutka.pl/gsssa9?fbclid=IwAR2bKG7B6kSqt-_Efg43PWT2oQxd3G3TcX-kfrByZtWes3djZwJmZX7w2_A

/MDvR/

Poprzedni artykułTwarda woda w domu – dobra czy zła? Jak sobie z nią poradzić?
Następny artykułJakiego rodzaju znicze są najtrwalsze i gdzie je kupić?