Strona główna 0_Slider Znakomita tancerka z Sewilli wystąpi na wieczorze flamenco

Znakomita tancerka z Sewilli wystąpi na wieczorze flamenco [KONKURS]

0

Na jedyny koncert w Polsce przyjedzie znakomita tancerka z Sewilli – Asunción Pérez pseud. „Choni”. Towarzyszyć jej będzie pochodzący z Sewilli śpiewak flamenco Borja Soto, a na gitarze zagra absolwent sewilskiej szkoły – Damian Kowaliński. Mistrzowski taniec, śpiew i gitara przeniosą publiczność na moment do południowej Hiszpanii i nie zawiodą wielbicieli flamenco puro. Wieczór Flamenco: Sewilskie Piękno zaplanowano 18 stycznia o godz. 19.00 we Wrocławiu.

Asunción Pérez „Choni” to tancerka, choreograf, pedagog oraz dyrektor CHONI CÍA. FLAMENCA. Urodziła się w Sewilli i w tym mieście ukończyła Konserwatorium Muzyki i Tańca. Karierę zawodową rozpoczęła jako solistka oraz jako część artystycznej obsady grup tanecznych m.in. Mario Mayi i Evy Yerbabueny.

W 2007 roku zdecydowała się założyć własny zespół, z sukcesem prezentując swój pierwszy spektakl „Tejidos al Tiempo” i otrzymując nagrodę Giraldillo „REVELACIÓN” na XV Bienal de Arte Flamenco de Sevilla 2008.

Od tego czasu grupa CHONI CÍA. FLAMENCA ma w swoim repertuarze spektakle takie jak „Dos en Compañía”, „Retahíla”, „Flamenco a tres”, „El Huésped”, „Flamenco Tratado”, „Sombra de tu sombra”, „Malgama 1.1” i „La Gloria de mi mare” – ten ostatni nagrodzony ESCENARIOS DE SEVILLA AWARDS 2011 dla najlepszego spektaklu teatralnego, najlepszego aktora teatralnego (Juanjo Macías) oraz TEATRO ANDALUZ 2014 AWARDS dla najlepszego aktora i najlepszego oświetlenia. Ponadto nominowany do nagrody MAX 2014 DE LAS ARTES ESCÉNICAS AWARDS dla najlepszego show tanecznego i najlepszej tancerki, a od czasu swojej premiery na Bienal de Arte Flamenco de Sevilla w 2010 niezmiennie cieszy się dużym powodzeniem wśród krytyków i publiczności. Ostatnio stworzyła spektakle: „Reencuentro” i „Compás de espera”, przy czym ten ostatni jest jej najbardziej osobistym, intymnym i emocjonalnym dziełem.

Taniec Choni, pierwowzór stylu tanecznego Escuela Sevillana, charakteryzuje się elegancją, kobiecością, wdziękiem, mistrzostwem ramion, dłoni i stóp oraz swobodą i mistrzostwem w posługiwaniu się bata de cola.

Borja Soto to obecnie jedyny hiszpański śpiewak flamenco zamieszkujący w Polsce, pochodzący z Sewilli. Występuje w Polsce od 2013 roku w różnych formacjach podczas takich wydarzeń jak: Niedokończony dom/ pieśni europejskie w ramach cyklu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, Jazz w Pałacach – Zamek Moszna, Duende Festival w Poznaniu, Polska Platforma Tańca, Folk Inspirations Łódź, Ethno Jazz Festival Wrocław, Europejska Stolica Kultury – inauguracja 2016, Święto Muzyki w Bukowcu, Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Zielonej Górze, BRAVE Together., Festiwal Okno na Świat w Gdańsku. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dyrektor artystyczny cyklu koncertowego Wieczory Flamenco. Założyciel zespołu Los Duendes, w którym tworzy teksty i piosenki.

Damian Kowaliński jest pierwszym polskim gitarzystą flamenco, który w roku akademickim 2011/2012 otrzymał stypendium za wybitne wyniki w nauce gry na gitarze w cenionej na całym świecie szkole Fundación de Arte Flamenco Cristina Heeren w Sewilli, gdzie pobierał lekcje u mistrzów tego gatunku. Obecnie mieszka w Polsce i regularnie koncertuje w kraju i za granicą z najwybitniejszymi artystami. Regularnie zaprasza muzyków i tancerzy z Hiszpanii, przybliżając polskiej publiczności sztukę flamenco w jej autentycznej formie. Damian Kowaliński to przede wszystkim czynny muzyk, ale również kompozytor i nauczyciel gitary flamenco.

Wieczór Flamenco: Sewilskie Piękno
Choni-Soto-Kowal
18.01.2023 | 19:00
Sala Witrażowa, ul. Purkyniego 1, Wrocław
Bilety: 88 PLN normalne, 66 PLN ulgowe dostępne na zamówienie mailowe ([email protected]) lub online na: biletyna.pl, kupbilecik.pl

Organizatorzy: KA-International Art Management, Fandango Polska, Sala Witrażowa

Wygraj zaproszenie na koncert we Wrocławiu!
Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na Wieczór Flamenco: Sewilskie Piękno we Wrocławiu. By wziąć udział w konkursie wystarczy przesłać do nas e-maila zatytułowanego „Koncert” na adres [email protected] do 12 stycznia do godz. 10.00. W wiadomości należy napisać – Dlaczego chciałbyś/chciałabyś wybrać się na koncert? (wyjaśnij w kilku zdaniach). E-mail powinien zawierać również imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu osoby pełnoletniej (do wiadomości redakcji) oraz zgodę na opublikowanie danych w przypadku wygranej. Najciekawsze odpowiedzi nagrodzi jury konkursowe. Szczegółowy regulamin konkursów organizowanych na portalu Świdnica24 znajdziesz TUTAJ. Nadesłanie zgłoszenia konkursowego jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Powodzenia!

/oprac. red./
/komunikat, materiały – organizatora/

 

Poprzedni artykułŚwidnica giełda staroci wyjątkowo 8 stycznia
Następny artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ul. Pułaskiego