Strona główna 0_Slider Świdnica giełda staroci wyjątkowo 8 stycznia

Świdnica giełda staroci wyjątkowo 8 stycznia

0

Wyjątkowo nie w pierwszą niedzielę miesiąca, a tydzień później odbędzie się styczniowa Świdnicka Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości.

Giełda Staroci od pięćdziesięciu lat gromadzi tłumy świdniczan oraz przyjeżdżających z całego Dolnego Śląska kolekcjonerów, łowców okazji i miłośników rzeczy, których w sklepach już dostać nie można. Stałe spotkania mają w Świdnicy kolekcjonerzy numizmatów, pocztówek, birofiliści i filateliści. Kupić można na niej meble, dzieła sztuki i biżuterię, stare zegary oraz akcesoria i części służące do przywracania starym przedmiotom ich dawnego blasku.

Jak poinformował Świdnicki Ośrodek Kultury, najbliższa giełd odbędzie się nie w pierwszą niedzielę stycznia, ale tydzień później – 8 stycznia. O zmianie przypominają również członkowie stowarzyszenia Labiryntarium.pl. – Poza tym nieszczęsnym styczniem, w którym pierwsza niedziela miesiąca wypada w Nowy Rok (szczęśliwie odbędzie się 8 stycznia), pozostałe miesiące nie przyniosą niespodzianek. Wciąż obowiązuje zasada – pierwsza niedziela miesiąca! – wskazują.

Giełda na świdnickim Rynku i przyległych ulicach zaczyna się zazwyczaj około godziny 7.30-8.00 i trwa do 13.00 – 14.00.

/red./

Poprzedni artykułZaginęła 14-letnia Julia. Dziewczynka cierpi na insulinooporność i musi przyjmować leki [ODNALEZIONA]
Następny artykułZnakomita tancerka z Sewilli wystąpi na wieczorze flamenco [KONKURS]