Strona główna 0_Slider Za nami ostatnie świąteczne występy kolędników

Za nami ostatnie świąteczne występy kolędników [DUŻO ZDJĘĆ]

0

Wszyscy kolędnicy zaprezentowali się już na scenie świdnickiego teatru. Na zakończenie ze swoimi jasełkami i świątecznymi montażami słowno-muzycznymi wystąpiło aż siedem grup kolędniczych m.in. ze świdnickich przedszkoli oraz ośrodków kultury. To był ostatni dzień eliminacji jubileuszowego 30. Świdnickiego Przeglądu Zespołów Kolędniczych.

W piątek, 13 stycznia swoje bożonarodzeniowe przedstawienia łącznie zaprezentowało siedem zespołów kolędniczych. Przesłuchania były podzielone na dwie części. W godzinach przedpołudniowych wystąpiły dzieci z Niepublicznego Przedszkola Językowego „Calineczka” w Świdnicy, Przedszkola Publicznego Zgromadzenia Sióstr Prezentek w Świdnicy, Przedszkola Miejskiego nr 15 w Świdnicy, a także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Świdnicy.

Już pod wieczór zaprezentowali się natomiast najmłodsi z Przedszkola Niepublicznego „Wesoła Piątka” w Świdnicy, dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy oraz ze Świetlicy Wiejskiej Bystrzyca Dolna – GOKSiR Świdnica. Uroczyste zakończenie tegorocznego jubileuszowego Przeglądu odbędzie się w środę, 18 stycznia o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Organizatorem wydarzenia jest Świdnicki Ośrodek Kultury.

/Tekst: AN/
/Zdjęcia: Michał Nadolski/Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułJuż jest! Relacja podsumowująca XII edycję Orszaku Trzech Króli w Świdnicy [VIDEO I KONKURS]
Następny artykułNiepodświetlona tablica rejestracyjna początkiem problemów nietrzeźwego kierowcy