Strona główna 0_Slider Wróciła śnieżna zima. Gdzie dzwonić w sprawie zasypanych dróg?

Wróciła śnieżna zima. Gdzie dzwonić w sprawie zasypanych dróg? [FOTO/VIDEO]

0

Dla południowej i środkowej Polski synoptycy IMGW wydali ostrzeżenie przed intensywnymi opadami. W powiecie świdnickim ma spaść do 15 cm śniegu, trzeba też przygotować się na silny wiatr i śnieżyce. Drogi mogą być zawiewane.

Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm. Prognozuje się także porywy wiatru do 60 km/h, które będą powodować zawieje śnieżne – ostrzegają synoptycy w komunikacie dla powiatu świdnickiego. Taka pogoda ma się utrzymać do godziny 21.00.

– Na południowym zachodzie kraju opady śniegu o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o około 8 cm. Temperatura minimalna od -6°C w na południu i -10°C miejscami w kotlinach karpackich do -3°C, -2°C na Podlasiu, Przedgórzu Sudeckim i Górnym Śląsku do 1°C, 2°C nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu okresami dość silny, gdzieniegdzie porywisty, wschodni i północno-wschodni. Na Wybrzeżu i w Sudetach porywy wiatru do 80 km/h i stopniowo słabnące. Lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne – prognozuje IMGW na niedzielę.

Kontakt z podmiotami odpowiedzialnymi za utrzymanie dróg:

– drogi krajowe (DK5 na odcinku od węzła Kostomłoty do Bolkowa, DK34 od Świebodzic do Dobromierza, DK35 od granic Wałbrzycha do Gniechowic) podlegają utrzymaniu przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu – Rejon Dróg w Wałbrzychu, tel. 74 841 03 65,

– drogi wojewódzkie (na terenie Świdnicy: ul. Wałbrzyska, pl. Grunwaldzki, al. Niepodległości, ul. Wrocławska od pl. Wolności do Łącznej, ul. Łączna, ul. Przemysłowa, ul. Kopernika od Przemysłowej do Towarowej, ul. Towarowa, ul. Westerplatte od Towarowej) są utrzymywane przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei we Wrocławiu, tel. 71 39 17 196,

– drogi powiatowe (na terenie Świdnicy: ul. Kochanowskiego, ul. Bystrzycka, ul. Westerplatte od Bystrzyckiej do Towarowej) podlegają utrzymaniu przez Służbę Drogową Powiatu Świdnickiego, tel. 74 66 22 920 wew. 25, adres e-mail: [email protected],

– drogi gminne w Świdnicy – Farma Miejska, tel. 74 851 39 88 (całodobowy).

Gdzie można sprawdzić sytuację na drogach?

Informacje o warunkach ruchu na drogach krajowych zbierane są przez Punkty Informacji Drogowej (PID). Dane te są następnie umieszczane na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Szczegółowe informacje o warunkach drogowych panujących na drogach krajowych podawane są również pod całodobowym numerem Informacji Drogowej GDDKiA 19 111.

W przypadku dróg wojewódzkich, na stronie Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu można się zapoznać z planem zimowego utrzymania. Bieżący stan dróg wojewódzkich można sprawdzić pobierając aktualny raport, który również udostępniany jest na stronie DSDiK.

/red./
fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułWyjątkowe chwile z ukochanymi dziadkami na fotografiach czytelników [ROZWIĄZANIE KONKURSU]
Następny artykułPiłkarze przegrali z aurą